Zprávy / Pozvánky

Italští Ronin jako soundtrack k westernu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.01.2015

Ronin hrají již více než patnáct let a hlavním polem jejich působnosti je filmová hudba. Za svou kariéru natočili přes 8 soundtracků a 7 řadových alb. Vloni jim vyšlo zatím to poslední pojmenované Adagio Furioso. Jejich hudba je extrémně cinematická, není divu, když se vyznávají z obdivu ke jménům jako je Ennio Morricone. Základ tvoří jazz, odkazy pak na míří na klasický westernový soundtrack či post žánry. Ano, takových kapel je mnoho, můžeme jmenovat The Killimanjaro Darkjazz Ensemble, kteří jsou však více elektroničtí, nebo Bohren & The Club Of Gore, kteří jsou ale více noir. Ronin jsou klidnější, atmosféričtější, možná lze i řici klasičtější. Nejde o žádný experiment pro experiment, ale skvěle odvedenou práci s atmosférou, dějem, vývojem skladeb a kouzlem okamžiku. Vše dosaženo klasickými nástroji, žádné přeefektování a elektrifikace se nekoná, prostě poctivé řemeslo.


Sousedi jsou neméně špatně zařaditelnou kapelou. Karla Žďárského známe z uhrančivých B4, Martina Peřinu z jazzem načichlých Akline. Spolu hrají minimalisticky - na kytaru, violoncello a sem tam nějaký ten efekt nebo loop - nežně, s ambientní vzdušností. Do snového základu vkládají nejednu žánrovou odbočku, narozdíl od svých jiných kapel však drží vše pevně v rukou a neimprovizují. Svou tvorbu zachytili na loni vydané desce Purpura Echo (Polí5), která byla výborně přijata napříč médii.


Pokud vám uteče koncert v Praze, nezoufejte. V Čechách v rámci své tour odehrají další čtyři koncerty. V pátek 6.2. v Třebíči, 7.2. v Táboře, 8.2. v Českých Budějovicích a 9.2. v Bílině.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace