Zprávy / Pozvánky

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.06.2022

Druhé rozšířené vydání knihy Příliš pozdě zemřít mladý v nové grafické úpravě Zuzany Lednické ještě více přibližuje prostředí pražské kulturní scény od 70. let po přelom tisíciletí. Křest knihy doprovodí premiéra svébytného audiovizuálního díla z produkce Davida Havase a Jiřího Holby vzniklého na motivy knihy. Uvedení knihy i filmu proběhne formou několika komponovaných večerů s hosty v Galerii NoD. Druhé vydání doplní limitovaná edice ikonických plakátů.

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí. Kulturní především díky osobitému přístupu jejího autora k dění okolo něj, jenž autenticky mapuje český underground, období normalizace i překotný porevoluční kvas. Kultovní proto, že se záhy stala nedostupnou a její antikvariátní ceny dnes přesahují trojnásobek původní ceny. Kniha překvapivě sklidila úspěch i u mladší generace, nezatížené dobovým sentimentem. A právě na její popud se IP rozhodl pro toto druhé, rozšířené vydání, jehož proces vzniku by sám vydal na krátkou novelu.

V nové grafické úpravě se kniha vzpomínek posouvá více k autorské knize a podtrhává její intimitu. Hudbu, ústřední motiv knihy, i specifickou estetiku doby, kterou vyprávění protíná, čtenářům přibližuje čtyřicetiminutový stejnojmenný film Davida Havase a Jiřího Holby. Křest knihy i premiéru filmu doprovodí cyklus setkání s autorem a osobnostmi, kteří s ním spoluutvářeli české kulturní prostředí. Mezi hosty tak bude Jana Hlavsová, Pepa Janíček, Ivo Andrle, Tonya Graves a další. Celá desetidenní akce proběhne od 17. do 26. června v prostoru Videogalerie NoD. V jejím průběhu se návštěvníci budou mít možnost setkat s autorem, zakoupit si knihu, limitovanou edici sítotiskových plakátů či shlédnout film.

Info

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý
17.–26. 6. 2022
Galerie NoD, Praha
Fb událost

foto © se svolením Iva Pospíšila

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Insect Ark a BirdPen v Kabinetu múz

redakce 13.06.2022

Dvojice Insect Ark se ve své hudbě vydává do obskurních zákoutí žánrů jako avant-metal nebo psych doom, experimentuje, kde to jen jde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace