Akce

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

Been Stellar (us)
10. 11. 2024 20:00
Café V lese, Praha

V pražském klubu Roxy vystoupí 17. října 2024 Jann. Po tour s The 1975 se Been Stellar vrací do Prahy, v Café V lese zahrají 10. listopadu 2024. Sam Tompkins přijede do Rock Café 23. listopadu 2024.

Polská star Jann přijede na svou dosud největší sólovou show. Charismatický hudebník začínal jako zpěvák v Národní opeře ve Varšavě, pak se ale rozhodl věnovat popu – a jeho jedinečný vokální rozsah z něj okamžitě udělal nepřehlédnutelnou osobnost. Za úspěchem hudebníka, který měl ke zpěvu, tanci a hudbě blízko odmalička, stojí i mimořádný vztah s fanynkami a fanoušky. Ti sledují každý krok muzikanta, jehož stage presence dává jednoznačně najevo, jak moc ho baví vystupovat naživo.


Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975. Debutová deska Scream from New York, NY zachycuje zmatek současných dospívajících i temné stránky moderního života. Příběhy o dospívání přímo z centra hektické metropole – příběhy o lásce i násilí bez přikrášlování a sentimentu. Been Stellar zachycují obraz současného New Yorku – neúporný a drsný. Původně je spojila láska k shoegazu, na svých nahrávkách se ohlíží k ikonám jako Sonic Youth nebo Interpol. Všichni v Been Stellar přináší do zvuku kapely něco svého, ať už to jsou ozvěny britské kytarové scény nebo intenzita tanečních ravů.

Britský zpěvák Sam Tompkins začínal jako mnoho jiných muzikantů buskingem. Jeho jedinečný hlas zaujal miliony posluchačů na TikToku, nejpozději od skladby To the Moon se mezi jeho fans řadí Drake, Sam Smith i Fred Again. Do Prahy přijede s chystaným debutem Hi, My Name Is Insecure, které vyjde 26. července a bude na něm šestnáct skladeb. Ty Tompkins charakterizuje jako emotivní a velkolepý pop, v němž se dotýká celé škály zkušeností od lásky ke ztrátě. První singl Phones in Heaven napsal původně pro své přátele, kteří prožívají ztrátu svých blízkých. Když se loni na podzim rozhodl dobrovolně ukončit život jeho otec, skladba pro něj nabrala nový význam.

Info

Jann (pl)
17. 10. 2024 19:30
Roxy, Praha
Fb událost

Been Stellar (us)
10. 11. 2024 20:00
Café V lese, Praha
Fb událost

Sam Tompkins (uk)
23. 11. 2024 20:00
Rock Café, Praha
Fb událost

foto © Gabe Long

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace