Zprávy / Pozvánky

Jarní vydání Future Shorts přinese kolekci krátkých filmů

Jarní vydání Future Shorts přinese kolekci krátkých filmů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.05.2015

I letos bude Praha mezi 30 světovými městy od Londýna až po Tokyo, ve kterých diváci budou moct zažít největší světový festival krátkých filmů. Přehlídka proběhne v unikátním prostoru Radlické, kulturní sportovna v Praze, kousek od Anděla.

Jarní vydání Future Shorts opět přináší zajímavou kolekci krátkých filmů posbíraných z celého světa. Můžete shlédnout filmy s živými herci, stejně jako animované, z žánrů komedie, drama i umělecké snímky. Promítání je, jako vždy, obohaceno o umělecké vystoupení v pauze mezi dvěma promítacími bloky. A po filmech večírek pokračuje afterparty s djjem 4est Pine.


Jarní promítání přináší následující snímky: MI NINA MI VIDA (Kanada 2013, 19min.) – Muž a jeho větší, než malý, plyšový medvídek přišli do Lunaparku s jediným cílem – najít si důvod, proč se zasmát. MYNARSKI DEATH PLUMMET (Kanada 2014, 8min.) - Je starý a je válečný hrdina. Co vše se odehrává v jeho mysli, když konec už je blízko. EXCHANGE AND MART (UK 2013, 15min.) - Osamělá dívka a její boj na internátní škole kdesi ve Skotské pustině. TWO FILMS ABOUT LONELINESS (UK 2014, 6min.) - Osamění dvou mužů získává animovaným zpracováním zvláštní podobu, obzvláště, pokud probíhá současně na rozděleném plátně. PRIDE (Bulgaria, Germany 2013, 30min.) – Přes sedmdesát let žijete ve svém konzervativním světě pevných pravidel. Pak ale zjistíte, že kluk, kterého jste vychovali je gay. Jak se rozhodnete? BRODINSKI FT SD 'CAN'T HELP MYSELF' (UK 2014, 4min.) – Hudební video techno-rapové skupiny Brodinsky a jejich cesta časem. THE MISSING SCARF (Ireland 2013, 6min.) – Druhý animák v tomto vydání Future Shorts – černá komedie, která vám ukáže (ne)obyčejný strach.


Globální filmový festival Future Shorts již v Praze proběhl osmkrát. Radlická, kulturní sportovna představuje netradiční prostor, který představuje ideální prostředí na promítání i doplňující kulturní program, dobře dostupné z centra, pouhých 100 metrů od výstupu z Metra Anděl. Publikum, které tvoří z poloviny češi a z poloviny cizinci má možnost zažít originální multikulturní večer s filmy, hudbou a party

Info

Future Shorts Prague
29. 5. 2015 19:00
Radlická kulturní sportovna, Praha
Vstupné: 120,- v předprodeji / 150,- na místě

www.facebook.com/events/1625552541022580
www.facebook.com/futureshortsprague
www.futureshorts.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Benefiční koncert Hudební ofenziva

redakce 07.10.2022

Peníze vytěžené z koncertu poputují na podporu dvou konkrétních jednotek ukrajinské armády bojujících na východě země.

Folk, funk, jazz. Rachot v říjnu.

redakce 07.10.2022

I když hudba je ryze abstraktní umění, Kuroda dokáže své skladby propojit s příběhy, které účinně podkresluje preciznost a naléhavost rytmické linky.

Ultima Ratio Fest aneb odstíny metalové temnoty v Sonu

redakce 05.10.2022

Ultima Ratio Fest 2022 zanedlouho zaplní brněnské Sono do pošmourných odstínů šedi.

Unsane i Jozef van Wissem v Kabinetu múz

redakce 05.10.2022

Legendární americké těžkotonážní trio Unsane je zpět a v plné síle se valí do Evropy. Vrací se také avantgardní skladatel a loutnista Jozef van Wissem.

Proč zažít Sigur Rós živě

redakce 05.10.2022

Superlativy provázejí většinu recenzí (nejen) letošního turné a ohlasů posluchačů a hudebních kritiků po celém světě.

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce 04.10.2022

Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z Kabinet Records do Prahy a uspořádat další koncert.

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

Rachot nabídne superskupiny

redakce 04.10.2022

Hudba skupiny Kutu je zářivým sledem neustálých proměn, k inspiracím patří pentatonické stupnice, které etiopským melodiím dodávají nezaměnitelný tvar.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace