Zprávy / Nové desky

Jaromír Löffler spojil síly s pražským vinylovým labelem

Jaromír Löffler spojil síly s pražským vinylovým labelem

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.12.2022

Vychází LP zpěváka Jaromíra Löfflera s kapelou pražského labelu Memory Records Prague. Löffler, který v šedesátých letech zpíval s ostravskými Flamingo po boku Marie Rottrové, se vrátil ke kořenům s novými soulovými nahrávkami. Ty se objeví na vinylovém minialbu se sedmi skladbami a již nyní jsou k poslechu na digitálních platformách. Vinylová deska Jaromír Löffler & Jeho Kapela vychází 21. prosince, kdy bude pokřtěna v pražském klubu Studio Paměť.

Soulová hudba je na tuzemské scéně žánrem spíše okrajovým. Pravidelně se vydávání soulových nahrávek v češtině věnuje pražský label Memory Records, zaměřený především na vinylové singly. Už v roce 2018 pro české i zahraniční sběratele desek znovuobjevil legendu českého soulu Jaromíra Löfflera a vydal jeho archivní nahrávky z šedesátých let. Stejné vydavatelství stojí i za novým projektem s názvem Jaromír Löffler & Jeho Kapela, který tvoří vedle samotného zpěváka přední čeští hudebníci se zálibou v soulové hudbě. Během letošního léta vznikl materiál na desku, nahraný částečně v Praze a částečně v Curychu, kde nyní Jaromír Löffler žije.


Na LP se objeví české verze písní Billa Witherse, Etty James, Gila Scott-Herona či Sixta Rodrigueze. Jako vzpomínka na textaře a Löfflerova přítele Vladimíra Čorta vznikla nová verze nahrávky Já tě zaklínám, kterou v šedesátých letech nahrál Löffler s kapelou Flamingo. Nové interpretace soulových klasiků znějí často jako živé pódiové nahrávky, přestože od sebe byli hudebníci a zpěvák vzdáleni stovky kilometrů.

Info

LP Jaromír Löffler & Jeho Kapela (Memory Records Prague, 2022)
web vydavatelství

Živě:
Jaromír Löffler & Jeho Kapela
21. 12. 2022 18:00
Studio Paměť, Praha
Fb událost

foto © se svolením Memory Records Prague

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alegorie Fæ Bestia

redakce 28.03.2023

Skrze osm písní, kdy každá je dedikovaná buď bájné, fiktivní nebo kultovní bytosti, posluchač navštíví jiné světy, tělesné podoby a emoce.

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

redakce 27.03.2023

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků.

Petr Marek (Midi Lidi) jako Muzikant Králíček

redakce 24.03.2023

Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.

Fedor Gál nahral album s kapelou Drť

redakce 23.03.2023

... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.

Mr. Pink and the Bad Thoughts vydávají EP

redakce 15.03.2023

Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

redakce 13.03.2023

Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

Příběhy Jany Vébrové, Kameny ze dna

redakce 12.03.2023

Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.

P/\ST vydává Tinnitus

redakce 12.03.2023

Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.

Krajina Ró s klipem i novou deskou

redakce 11.03.2023

Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.

Tryo s novou deskou

redakce 10.03.2023

Kapela tryo nahrála u Amáka v Golden Hive Studios novou desku Iodine Clock Reaction. Předznamenává ji singl Droplets.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace