Zprávy / Offtopic-Novinky

Je tu december a s ním nový klip Noisecut

Je tu december a s ním nový klip Noisecut

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 23.12.2019

Noisecut prichádzajú po ôsmich rokoch s novou štúdiovou nahrávkou a klipom k skladbe December. Fanúšikovia môžu poznať túto skladbu z albumu Háj & Lov (2011), aj keď v úplne inej verzií.

Prvý oficiálny singel obnovenej kapely Noisecut je zachytením súčasného zvuku kapely, kde sú v rovnováhe akustické nástroje a elektronické zvuky a dominuje mu mrazivý vokál Nory Ibsenovej. O vizuálnu stránku skladby sa postarala Barbara Vaculová, ktorá už spolupracovala aj s Katarínou Málikovou a skupinou Says. Okrem kapely si v klipe zahrali hlavné úlohy dvaja mladí herci Iveta Galas a Andrej Remeník.

Noisecut ovládli prvé ročníky Radio Head_Awards a etablovali sa na slovenskej alternatívnej scéne. Ich pôsobenie však nečakane ukončila smrť speváčky Alžbety K. Majerníkovej. Po rozlúčkovom koncerte v roku 2012 považovali členovia kapely Noisecut existenciu svojej kapely za uzavretú a nad možným návratom nikto nerozmýšľal. Na základe ponuky od Rádia_FM, vystúpiť po 7 rokoch na udeľovaní cien RHA a následnej ponuke Michala Kaščáka, zahrať na Pohode 2018, kapela, na čele s novou speváčkou Norou Ibsenovou z Fallgrapp a v novom zložení okrem pôvodného člena Erika „Lososa“ Horáka, súhlasila. V súčasnej dobe hrá kapela v zložení etablovaných hudobníkov na čele s Lososom (hudba, basgitara, elektronika) a Norou Ibsenovou (spev), Romanom Laukom (bicie, Bad Karma Boy), Richardom Chovanom (klávesy, Horehigh, Celeste Buckingham), alt. Jakubom Tvrdíkom (klávesy, Billy Barman) a Radovanom Činčurom (gitara, Prie100r). Nový singel mal byť podporený koncertami, tieto však museli byť zo zdravotných dôvodov zrušené, za čo sa kapela ospravedlňuje.

Info

Noisecut
web kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz

redakce 17.03.2020

Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou.

Giudi vydává singl

redakce 26.02.2020

Jako každý z nás, i Sleeping Boy má své stinné kapitoly a hledá svobodu. Kdo je Sleeping Boy, který stojí za hudební stránkou?

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.