Zprávy / Pozvánky

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.06.2022

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu 18600, to je akce, kde chcete být.

Please the Trees vznikli v roce 2005 spojením postrockových, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a písničkáře Václava Havelky. Debutové album Lion Prayer vyšlo v roce 2007, druhé Inlakesh v roce 2011 (Absent Hour). Třetí A Forest Affair (Starcastic) kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem (Nirvana, Melvins atd.) během druhého amerického turné (2011). V červenci 2015 vystupují jako support Robertu Plantovi And The Sensational Space Shifters, na evropské turné vyráží s americkou formací Two Gallants. Během kanadské tour o rok později skupina natáčí pátou řadovku Infinite Dance s Brandonem Egglestonemscu, která vyjde 2018. Téhož roku je oslovují grungeové legendy, američtí Mudhoney a spolu vyrážejí na evropské turné. Poslední léta skupina prošla hudební i personální proměnou, jejich aktuální tvář může být překvapení i pro skalní fans.


Maryland je projekt pražské zpěvačky a písničkářky Mariany Hradilkové. Na vydání své hudby zatím pracuje, ale má za sebou několik koncertů v Praze a na menších českých hudebních festivalech. Tento rok se k živému hraní vrací po delší době, a to v doprovodu producenta Kryštofa Kříčka aka Haru. Snové melodie a introspektivní texty, tak nějak zní Maryland.

Info

Please The Trees + Maryland
16. 6. 2022 19:00
Přístav 18600, Praha
Fb událost

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Insect Ark a BirdPen v Kabinetu múz

redakce 13.06.2022

Dvojice Insect Ark se ve své hudbě vydává do obskurních zákoutí žánrů jako avant-metal nebo psych doom, experimentuje, kde to jen jde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace