Zprávy / Pozvánky

Jednota Vánoce: Toby Driver a výhledy na Prahu

Jednota Vánoce: Toby Driver a výhledy na Prahu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.12.2018

„Nevěřím v žádné imaginární hranice, které by si vytvářel jakýkoliv posluchač hudby. Hranice scény tvoří to, kam až jsou ochotni zajít hudebníci,“ říká Toby Driver, skladatel, kterého vynesla do popředí zájmu metalová scéna, jíž ale zároveň nikdy nebyl součástí. Jeho aktuální sólové nahrávky mají i tak potenciál přivinout si posluchače a vyprávět příběhy s nejednoznačnými konci. Driver přijíždí s celou kapelou ve složení Timba Harris (housle), Nick Hudson (klávesy) a Charlie Schmid (bicí).

Zahrají taky Sky to Speak, audiovizuální projekt Matěj Kotoučka a Jakuba Krejčího. První zmíněný se dlouhodobě věnuje experimentům spojujícím ambientní hudbu, abstraktní zvukové koláže a terénní nahrávky, produkuje elektroniku kombinující vlivy filmové hudby a avantgardního popu, nebo skládá hudbu pro divadlo.

Hosty večera budou též Del Judas, nový projekt Charlieho Shmida (Tombs, Vaura), který se nepokrytě inspiruje v žánrech jako gotický rock, americana a neofolk, čímž okamžitě připomene King Dude, The Fields of the Nephilim, The Cult nebo kytarové nahrávky Davida Lynche.

Info

Toby Driver (us) + Del Judas (us) + Sky to Speak
22. 12. 2018 19:00
Café Vítkov, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.

Divoká dvojice Ho99o9 se vrací

redakce 04.12.2019

Experimentální pojetí hip hopu, texty o drogách, sexu i nekrofilii nejsou zrovna pro slabší povahy, stejně jako jejich koncerty.

Fotbal s deskou pod mostem

redakce 03.12.2019

Kdo si nenechá tuhle motorickou dreampopovou dobrůtku utéct, má zaděláno na příjemný večer.

Doma Dobre a Pohoda

redakce 03.12.2019

Pohoda newsletter? Wolf Alice, Yves Tumor, Bazzookas aj bratislavský rokenrol v podaní a temperament a podtatranská živelnosť.

Norský saxofonista Jan Garbarek v Praze

redakce 02.12.2019

Ve Foru Karlín zahraje mistr lyrické hry spolu s Jan Garbarek Group, sestavou prověřenou dlouhými lety intuitivní souhry.