Akce

Jessica Ekomane a 9T Antiope živě v Ostravě

Jessica Ekomane (f) + 9T Antiope (ir)
21. 10. 2020 19:00
Plato, Ostrava

V ostravské městské galerii Plato živě vystoupí francouzská skladatelka a zvuková umělkyně působící v Berlíně Jessica Ekomane a v Paříži usazené íránské duo 9T Antiope, které v Ostravě představí zcela nové album Placebo.

I když se Jessica Ekomane věnuje soundartu a hudbě poměrně krátkou dobu, stihla vystavovat v mnoha významných institucích (Institute of Contemporary Art Newton v Sydney, S A V V Y Contemporary v Berlíně, KW Institute for Contemporary Art v Berlíně), vystupovala na řadě festivalů (Ars Electronica v rakouském Linci, Electronic Music Week v Šanghaji nebo CTM v Berlíně) a podílela se na zvukové instalaci pro německý pavilon na Mezinárodním bienále umění v Benátkách.

Pro íránské experimentální duo 9T Antiope jsou charakteristické kompozice tvořené elektroakustickou hudbou Nimy Aghianiho a zpěvem Sary Bigdeli Shamloo. Duo se naplno věnuje hudební tvorbě od roku 2014. Od té doby představilo svou tvorbu na žánrově spřízněných hudebních festivalech jako jsou Sonic Acts v Amsterdamu (2019), CTM v Berlíně (2019) či Mutek v Barceloně (2018).

Info

Jessica Ekomane (f) + 9T Antiope (ir)
21. 10. 2020 19:00
Plato, Ostrava
web akce

foto © Camille Blake

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Prahy přijedou Elderbrook a Kid Francescoli

redakce 20.09.2020

Performer, multiinstrumentalista a zpěvák Elderbrook se proslavil díky svým citlivým tanečním bangerům, ve kterých se věnuje třeba psychickému zdraví i otázkám identity.

Nová sezona HaDivadla nese téma Adaptace

redakce 19.09.2020

„Dá se adaptovat bez radosti? Kdy vlastně celá ta krize začala?“ ptá se kolektiv HaDivadla.

Garden of Eden od Metronome Blues vychází u Kabinet Records

redakce 18.09.2020

Album bylo nahráno a produkováno výhradně Braddockem. Obsahuje písně, které vznikly v jeho studiu v Brně a dvě novější.

Hudební ceny Vinyla oslaví deset let

redakce 18.09.2020

Do desátého ročníku vstupují hudební ceny Vinyla a chystají hned devět koncertních večerů.

Mutanti hledaj východisko s Miroslavem Krobotem

redakce 17.09.2020

Klip režíroval Jiří Konvalinka, herec a muzikant, který má na kontě už jednoho Anděla z roku 2013 s kapelou Vložte Kočku.

Tábor s vizí temného ambientního folku a rocku

redakce 16.09.2020

Rituálnost a omamnost středověkých ohňů z rukou sporadicky vystupující smečky členů a členek Or, Vole, Lvmen, Oswaldovi a MaVa. Nová deska.

Jan Pikous v Domě Gustava Mahlera

redakce 16.09.2020

Kdybychom chtěli jedním slovem pojmenovat, co fotografie Jana Pikouse při vší různorodosti zvolených postupů spojuje, možná by se nabízelo slovo „přísvit“.

Rachot uvádí: Radian, David Rothenberg a Das B

redakce 15.09.2020

Rachot zve na blížící se koncerty, hlukové vzorce, hudebníka hrajícího se zvířaty nebo kvartet se členy The Necks a Loto.

Sinks podpoří skauty z Kopřivnice

redakce 15.09.2020

Sinks podpoří skauty z Kopřivnice, kteří se rozhodli opravit vlastními silami starou faru a vybudovat z ní následně nové skautské centrum.

Dead Can Dance se vrátí do Prahy hned dvakrát

redakce 14.09.2020

V jejich hudbě se odráží pohanské rituály a hudba přírodních národů, středověké chorály i evropské, středovýchodní či latinskoamerické folklórní tradice.