Zprávy / Pozvánky

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops v Lucerně

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops v Lucerně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.09.2022

Charismatický jihoafrický písničkář Jeremy Loops roztančí a rozezpívá každý sál. Pozitivní energie srší i z jeho textů o životě, lásce, následování snů a šťastném a naplněném životě v obtížném světě. Publikum si získává především skvělou show, která je na rozdíl od vžitého úzu pomalých koncertů písničkářů od začátku do konce plná energie a vysokého nasazení. Jeremy Loops, vlastním jménem Jeremy Thomas Hewitt, pochází z Kapského města a jeho tvorba je ovlivněna jihoafrickými tanečními rytmy. Umělecké jméno Loops použil podle loopovacího pedálu, který začal používat na dlouhých plavbách na jachtě, kam se nechal najmout po ukončení univerzity. Procestoval půlku zeměkoule s kytarou a loopem, kterým nahrazoval další muzikanty.

Jeho debutové album Trading Change se stalo hitem, z něhož vzešel singl Down South. Jeremy se stal hvězdou v celé Jihoafrické republice a jeho druhé album Critical As Water pak zaujalo i zbytek světa. Spoluprací se jmény jako Will Hicks (song Perfect pro Eda Sheerana) a Jake Gosling (The Libertines, Shawn Mendez) dokázal, že si získal respekt svých kolegů i vrstevníků. Psát skvělé písně a pořádat skvělé koncerty – to jsou zásady, kterých se Jeremy Loops drží. „Když to uděláme správně, zbytek už přijde sám,“ říká. Nezůstává ale jen u hudby, s přáteli založil ekologickou organizaci Greenpop, která sázením stromů bojuje proti k přírodě necitlivému odlesňování. Nejprve v Jihoafrické republice, pak v Zambii a dnes i jinde ve světě vysadili desetitisíce stromů.

fotogalerie z minulého koncertu najdete zde

Info

Jeremy Loops (za)
15. 9. 2022 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
fb událost

foto © Martina Věrčáková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Audiovizuální večer v Plato

redakce 26.09.2022

Jak zní současný globální folk, když se neutápí ve formální nostalgii? Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí?

Jedno mávnutí řas, a za námi jsou léta... Gregor Hildebrandt v Kunsthalle

redakce 24.09.2022

Jejím cílem je v Praze představit příběh Hildebrandtova života a umění, pohybující se mezi vlastní tvorbou a berlínskou výtvarně-hudební scénou.

Integrity. Underdogs'.

redakce 23.09.2022

Integrity kombinují rychlý a úderný hardcore/punk s těžkotonážním metalem a trashem, ale i industriální elektronikou.

Zásadní mládí / Essential Youth v DOX+

redakce 23.09.2022

Světové orchestrální premiéry mladých evropských skladatelů v Praze.

Moonshye a Ladbuch v Klubovně

redakce 21.09.2022

Písně pro své debutové album Curtain of the Moon napsala slezská zpěvačka, skladatelka a kytaristka Moonshye z většiny v polské Lodži.

Vinyla vyráží do regionů

redakce 20.09.2022

Dvojnásobné množství koncertů oproti loňskému roku u příležitosti právě zahájeného XII. ročníku kurátorují pořadatelé hudebních cen Vinyla.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace