Zprávy / Festivalové

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.07.2021

Letošní ročník festivalu Jinčí čin se bude věnovat tématu Štěstí. Přijďte na něj nahlédnout z rozličných úhlů a prozkoumat ho na různých rovinách.

Celý festivalový program se odehraje v budově bývalého nákladového nádraží, naproti současnému (Dělnická 117). Naskytne se tedy jedinečná příležitost navštívit tyto prostory. Téma Štěstí každý den bude probádáno během přednášek a panelových diskuzí a na vlastní kůži Štěstí prožijete během dílen, workshopů, autorských čtení a v neposlední řadě také při každovečerních koncertech, kde vystoupí hvězdy současné české hudební scény i začínající muzikanti a muzikantky. Můžete se těšit na Kristy Hernandezovou, Orient, P/\st, Miss Petty, HRTL, Bert & Friends, Něco něco, Lowmoe nebo Ladislava Edodanteho.

Dramaturgie festivalu dělí hlavní téma Štěstí na další podtémata do jednotlivých dní. Středa, první festivalový den bude věnovaný základu štěstí každého znás, který se nachází v dětství a v prostředí rodiny. Proto bude středeční program výrazně zaměřený na dětské publikum, které se může těšit například na divadelní představení Dagmar Urbánkové Mechanický cirkus. Ve čtvrtek se bude festivalový program věnovat osobní rovině štěstí a psychiky: bavit se bude třeba o hranici mezi duševním zdraví a nemocí. Projekce filmu Bohdana Karáska Karel, já a ty nám pak umožní nahlédnout do každodenního hledání štěstí ve vztazích i mimo ně.

Pátek se zaměří na mezilidský rozměr štěstí. Řeč bude o podobě města, ve kterém se šťastně žije, ale také o tom, jaké výzvy pro nás v současnosti představují sociální sítě. A v sobotu se program posune ještě o krok výše, na nad-lidskou úroveň. Sobotní přednáška se bude věnovat spiritualitě - jak té tradiční, církevní, tak rozličným, stále vlivnějším alternativám. A se spiritualitou bude souviset i autorské čtení z knihy Praskliny od Kláry Vlasákové. A jestli se štěstím souvisí i dobré jídlo a pití, či pořizování si krásných věcí budete moci sami vyzkoušet díky občerstvení a blešímu trhu, který bude probíhat po celou dobu festivalu.

Info

Jinčí čin
4.–7. 8. 2021
Bývalé nákladové nádraží, Jičín
Fb událost

foto © se svolením Bert & Friends

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Berlínský Atonal oznamuje sérii koncertů v Kraftwerku

redakce 13.09.2021

Naditá soupiska plná experimentátorů zahraje v kultovním komplexu, ve kterém je jako doplnění programu připravena i výstava Metabolic Rift.

Filmový festival Elbe Dock nabídne debuty, projekce a instalace

redakce 13.09.2021

Soutěžní sekce přinese výběr toho nejlepšího z domácího dokumentu, sekce zahraničních debutů pak skýtá nejedno potenciální překvapení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace