Zprávy / Nové desky

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s názvem Put Some Hog On It s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství a dá přičichnout k odkazu zvuku starých, amerických písničkářů a bluesmanů, doprovázejících svoje písně jedním akordem na podladěné kytaře, se slide prstýnkem na malíčku. Jonny Richter chápe širší souvislosti a kromě podladěných akordů a slide prstýnku, elegantně a skutečně minimalisticky využívá rytmiku založenou na kopáku, velvetovsky okouzlující tamburíně, hamondů nebo krásném kytarovém tremolu. To dodává jeho písním prostor.

Na svém debutu vypráví příběhy z cest po amerických zapadákovech, které si zapisoval během dlouhých jízd v dálkových autobusech legendární společnosti Greyhound. Jeho způsob vyprávění, zdánlivě střízlivý, někdy s upřímnou pózou v hlase, přechází do psychedelicky jemných ploch. Písně potulného mojo reverenda Jonnyho Richtera ukazují Ameriku, kterou nenajdete na Manhattanu ani na Venice Beach.

Info

Jonny Richter and the Hog Ranch
web

text © René Brejla
foto © se svolením Jonnyho Richtera

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

DIY kolektív Urbsounds vydáva kompiláciu

redakce 23.08.2022

Urbsounds si stále idú hlučnú a špinavú experimentálnu elektroniku, z ktorej cítiť ducha opustených industriálnych priestorov a punkových squatov.

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

redakce 14.08.2022

Úvodní skladba odkazuje na požár legendárního domu ve skotském Boleskine, ve kterém žil neméně legendární spisovatel, okultista a horolezec Aleister Crowley.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace