Zprávy / Festivalové

Jubilejní Svět knihy Praha 2019

Jubilejní Svět knihy Praha 2019

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.02.2019

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha připravuje jubilejní ročník. Od 9. do 12. května 2019 opět přivítá příznivce literatury na výstavišti v Holešovicích, kde je už popětadvacáté seznámí s literární tvorbou řady zemí, nezapomíná ani na české autory. Hlavní letošní téma se věnuje Paměti a vzpomínkám. Jako čestného hosta Svět knihy Praha představí Latinskou Ameriku, pestrost této části amerického kontinentu se promítla i do vizuálu 25. ročníku.

Po čtvrtstoletí existence se má i samotný Svět knihy Praha za čím ohlížet, hlavní téma Paměti a vzpomínek chce ale pojmout v co nejširším záběru. „Memoárová literatura, orální historie, náš vztah k dějinám obecně, jejich zapomínání a znovu rozvzpomínání se…,“ vyjmenoval ředitel Světa knihy Praha Radovan Auer, v čem všem se paměť a vzpomínky otiskují. Inspirací k letošnímu hlavnímu tématu byla i Latinská Amerika, které je jako čestnému hostovi 25. ročníku věnován výrazný prostor. „Autoři z této oblasti paměť a vzpomínky ve svých dílech hodně tematizují,“ vysvětluje Radovan Auer souvislost s latinskoamerickou literaturou.

Účast na veletrhu už přislíbily Argentina, Brazílie, Chile, Mexiko a Peru. Organizátoři jednají i s dalšími zeměmi Latinské Ameriky. Literaturu z tohoto zámořského regionu přiblíží tuzemským čtenářům opět mimo jiné besedy s tamními spisovateli a dalšími zástupci literárního světa. Pestrost odráží i vizuál 25. ročníku. Vytvořil ho opět renomovaný grafik a ilustrátor Pavel Fuksa, jehož cílem bylo především zachytit škálu barev charakteristických pro Latinskou Ameriku. Národní barvy jednotlivých států lze najít také v lince, kterou na vizuálu „zanechává“ vyobrazené inkoustové pero. Tento motiv zachycuje vznik literárního díla.

Info

Svět knihy Praha 2019
9. - 12. 5. 2019
Výstaviště Holešovice, Praha
fb festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články