Články / Reporty

Kamp!: šťastné, tančící tváře

Kamp!: šťastné, tančící tváře

deemonickaa | Články / Reporty | 23.09.2013

Absence sandálů a šortek v našich ulicích jasně naznačily, že je na čase každoroční podzimní přesun z festivalových letišť do komornějších klubů. Zahájení letošní koncertní sezony v olomouckém Jazz Tibet Clubu dostali na starost polští Kamp! za podpory tuzemských Deaths.

Čtvrtečním koncertem odstartovaly obě skupiny také společné turné s pěti českými a dvěma slovenskými zastávkami. Jak Deaths, tak i Kamp! se olomouckému publiku představili už dříve. Polské trio si před čtyřmi lety přizvala na turné skupina MidiLidi, Deaths hráli na květnovém festivalu dokumentárních filmů AFO, toho času ještě v sestavě s Lukášem Vydrou aka Lukem Mayenem.

Možná to bylo právě novou sestavou Deaths, možná tím, že nástroje vytahovali z dodávky až několik minut po oficiálním začátku koncertu, nicméně krátké vystoupení působilo zezačátku rozpačitým dojmem. Jazz Tibet Club se dlouho neodvážil na parket a ze židlí se fanoušci zvedli až během několika závěrečných kousků. Přesto se Deaths nedají upřít hudební kvality v naší zemi mnohdy nevídané, hlavním hvězdám Kamp! zajistili dobré vibrace.

Ten večer chtěli lidé tančit! Což se ukázalo už během úvodních tónů druhého z koncertů. Pravda, někteří návštěvníci dokázali chytlavost osmdesátkového disca jistou chvíli ještě popírat a stále se spíš věnovali rozhovoru s přáteli a pivu, netrvalo však dlouho a společně s Kamp! si do rytmu podupával každý a postupně se dostalo i na odvážnější taneční kreace. Nepřeplněný klub byl tanečníkům výhodou.

O tom, že jsou Kamp! v rodném Polsku opravdovými miláčky, přesvědčily nadšené fanynky z Vratislavi v první řadě, zdaleka ale nebyly jediné, kdo zpíval všechny songy. Šťastné tváře vypovídaly o tom, že by synthpopové trio mohlo naši zemi poctít návštěvou častěji než jednou za čtyři roky. Z Vratislavi je to k nám na dohled.

Info

Deaths + Kamp! (pl)
19. 9. 2013, Jazz Tibet Club, Olomouc

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nikdy to nikomu neřeknu: tandemová instalace v Galerii Průchod

Minka Dočkalová 01.05.2021

Autoři výstavy jsou partnery a v nově připravené výstavě se rozhodli zúročit svou zkušenost se závažnými zdravotními problémy v dětství.

Pouliční umění na krabicích od pizzy (Jan Vykypěl, Galerie Průchod)

Minka Dočkalová 02.04.2021

Součástí výstavy je kolekce pomalovaných obalů od pizzy. Využití odpadního materiálu ilustruje Vykypělův obvyklý způsob práce, jejíž jádro tkví v procesu tvorby.

Festival na dosah myši - SXSW 2021

David Čajčík, Michal Pařízek, su 25.03.2021

Jaké to je dívat se čtyři dny po nocích na kapely, filmy a moudré diskuze? Přinášíme report z online festivalu SXSW.

Chyba jako náznak změny: Galerie Průchod nekončí

Minka Dočkalová 11.03.2021

Umělci byli konfrontováni s tím, jak jednoduché je dostat se z rubriky Kultura do sekce Zločiny a soudy - prostřednictvím této situace na vlastní kůži prověřili vratkou hranici mediálního prostoru.

For k-punk 2021: postkapitalistické touhy

Mia Kordová 07.02.2021

Čtyřhodinový zážitek odstartoval Tim Lawrence videem nazvaným What is post-capitalism? Oslava života a díla britského kulturního teoretika Marka Fishera.

Galerie Průchod: veřejný výstavní prostor pro nikoho

Minka Dočkalová 21.01.2021

Umělci z Brna uspořádali vernisáž „pro nikoho“. Ve veřejném průchodu domu na Údolní nainstalovali velkoformátové grafiky.

Eurosonic Noorderslag 2021: Možnosti tu jsou

Aneta Martínková, su, Jakub Béreš, David Čajčík 18.01.2021

Přesun kultury na síť pokračuje. V online prostředí proběhl během minulých pár dní i největší a nejrespektovanější evropský showcase festival.

Vpřed! (Move Fest)

Veronika Mrázková 14.10.2020

"Za Hitlera se pálily knihy, dnes se na Facebooku skrývají nevhodné komentáře." Co je nevhodné? Hned první večer došlo na českou premiéru kusu Brave New Life.

Zvláštní magie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 11.10.2020

Může mít jazz punkovou energii? Může unést do jiných dimenzí? Může uspávat? Drtit sonickou stěnou? Samozřejmě. All That Jazz!

Takhle bude vypadat jazz budoucnosti? (Jazz Goes to Town 2020)

Jiří Vladimír Matýsek 09.10.2020

Navzdory okolnostem i letos - už po šestadvacáté - kráčí Hradcem Králové jazz. Tentokrát se táže: Kam směřujeme? Otázka vskutku aktuální...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace