Články / Reporty

Kamp!: šťastné, tančící tváře

Kamp!: šťastné, tančící tváře

deemonickaa | Články / Reporty | 23.09.2013

Absence sandálů a šortek v našich ulicích jasně naznačily, že je na čase každoroční podzimní přesun z festivalových letišť do komornějších klubů. Zahájení letošní koncertní sezony v olomouckém Jazz Tibet Clubu dostali na starost polští Kamp! za podpory tuzemských Deaths.

Čtvrtečním koncertem odstartovaly obě skupiny také společné turné s pěti českými a dvěma slovenskými zastávkami. Jak Deaths, tak i Kamp! se olomouckému publiku představili už dříve. Polské trio si před čtyřmi lety přizvala na turné skupina MidiLidi, Deaths hráli na květnovém festivalu dokumentárních filmů AFO, toho času ještě v sestavě s Lukášem Vydrou aka Lukem Mayenem.

Možná to bylo právě novou sestavou Deaths, možná tím, že nástroje vytahovali z dodávky až několik minut po oficiálním začátku koncertu, nicméně krátké vystoupení působilo zezačátku rozpačitým dojmem. Jazz Tibet Club se dlouho neodvážil na parket a ze židlí se fanoušci zvedli až během několika závěrečných kousků. Přesto se Deaths nedají upřít hudební kvality v naší zemi mnohdy nevídané, hlavním hvězdám Kamp! zajistili dobré vibrace.

Ten večer chtěli lidé tančit! Což se ukázalo už během úvodních tónů druhého z koncertů. Pravda, někteří návštěvníci dokázali chytlavost osmdesátkového disca jistou chvíli ještě popírat a stále se spíš věnovali rozhovoru s přáteli a pivu, netrvalo však dlouho a společně s Kamp! si do rytmu podupával každý a postupně se dostalo i na odvážnější taneční kreace. Nepřeplněný klub byl tanečníkům výhodou.

O tom, že jsou Kamp! v rodném Polsku opravdovými miláčky, přesvědčily nadšené fanynky z Vratislavi v první řadě, zdaleka ale nebyly jediné, kdo zpíval všechny songy. Šťastné tváře vypovídaly o tom, že by synthpopové trio mohlo naši zemi poctít návštěvou častěji než jednou za čtyři roky. Z Vratislavi je to k nám na dohled.

Info

Deaths + Kamp! (pl)
19. 9. 2013, Jazz Tibet Club, Olomouc

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vpřed! (Move Fest)

Veronika Mrázková 14.10.2020

"Za Hitlera se pálily knihy, dnes se na Facebooku skrývají nevhodné komentáře." Co je nevhodné? Hned první večer došlo na českou premiéru kusu Brave New Life.

Zvláštní magie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 11.10.2020

Může mít jazz punkovou energii? Může unést do jiných dimenzí? Může uspávat? Drtit sonickou stěnou? Samozřejmě. All That Jazz!

Takhle bude vypadat jazz budoucnosti? (Jazz Goes to Town 2020)

Jiří Vladimír Matýsek 09.10.2020

Navzdory okolnostem i letos - už po šestadvacáté - kráčí Hradcem Králové jazz. Tentokrát se táže: Kam směřujeme? Otázka vskutku aktuální...

Mezi Smetanou a music clubem (Bez ambicí)

Michaela Šedinová 09.09.2020

Ve skvělém prostředí – venkovní Smeták stage stála u Smetanova domu a vnitřní v industriálním klubu Kotelna.

Setkání v sadu: Sedmá pečeť, rok nejtemnější (Pelhřimovy 2020)

Václav 04.09.2020

Posledních několik let jsem měl pochybnosti o přínosnosti celé akce. Proč dělat něco, čeho je v Čechách nyní dosti. Hluboce jsem se mýlil.

Něco nadčasového (Tata Bojs & Filharmonie Brno & „mladí Mozarti“)

Adéla Polka 04.09.2020

Funguje to. Nenásilně a vkusně.

Darkshire v jeskyni skrývá budoucnost

Vadim Petrov 01.09.2020

Nová vlna dnb. Tady nejde o formality v rámci jednoho žánru, ale o estetiku nastupující generace.

„Tam, odkud jsme, krásně zpívají ptáci, a vzduch je naplněný hudbou.“ (Vivat vila)

Michal Pařízek 30.08.2020

Malé akce jako festival Vivat vila jsou strašně potřebné a důležité, tady i díky komunitnímu přesahu, nejde jen o hudbu.

Když se rozestoupilo nebe (Jednota Kalvárie)

Jakub Šíma 25.08.2020

Cestou z Úštěku do Blíževedel nespouštím oči z kalvárie, kterou na obzoru nejde přehlédnout. Majestátně se vypíná mezi okolními kopci a i ze vzdálenosti několika kilometrů.

Dobršská brána 2020: Pánubohu pod okny

Jan Starý 19.08.2020

Ondřej Bezr označil „brněnský Trutnov“ za „jednu z mála akcí, které se letos konají“. To je hodně daleko od pravdy.