Akce

Kabinet múz září

dné + Dým
19. 09. 2023 20:00
Kabinet múz, Brno

Full Moon selekce ze zářijového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme? Měsíc koncertů otevřou američtí Mutoid Man, které doprovodí lokální stoner-metal-hardcore-punk Thulsa.

Hyper-dynamický nářez z vrakoviště. Metalové super-trio Mutoid Man vydalo novou desku a podzimní evropskou šňůru zahájí 1. září v Kabinetu. Na jediné zastávce v ČR nám představí svou neutuchající lásku k hardcoru, kterou balí už více než deset let do zběsile progresivního balení. Neuvěřitelně sofistikovaný metal, rock´n´roll, hard rock i psychedelie s hardcore-punkovým drivem. Není divu, když kapelu tvoří Steve Brodsky (Cave In, Old Man Gloom, ex-Converge), Ben Koller (Converge, Killer Be Killed, All Pigs Must Die) a Jeff Matz (High On Fire, Zeke).


Program bude pokračovat pestrým výběrem koncertů. Hned 5. září se v Brně opět představí elektronická hudební skupina Arms And Sleepers, která se postupem času transformovala v kreativní one-man projekt. Za ním stojí Mirza Ramic, extrémně aktivní zvukový mág, pod jehož rukama se rodí elektronické downtempo, trip-hop, ambient, hip-hop i jemný pop. Spojování ambientu, elektronického experimentu a avantgardy. Doprovodí ho výrazný rakouský hudebník B. Fleischmann + domácí Katastr.

S novou deskou se 7. září podívá do Brna portlandská punková kapela Red Dons. Své fans uhranula nezaměnitelnou recepturou, ve které se melancholie střídá s chytlavou výbušností, nepředvídatelnými kytarovými riffy, výrazným harmonizujícím zpěvem, decentním retro soundem a odkazem na kapely jako Wipers, Germs či skandi punk vlnu včele Gorilla Angreb, Regulations, apod. Připojí se k ním bojs trio Chorobopop z Rožnova pod Radhoštěm. Ctib, Keč a Zay. Kluci s kytarama, automatem, klávesama někdy, ale hlavně s přesahem, kdy nic není nemožné.

Dvojice Adam Nenadál aka Aran Epochal (Gnu) a Anar Badalov (New Dog, ex-Travels, Metal Hearts, Hourloupe) se vrací s druhým albem Domov, co nebyl. Duo ARANANAR a jejich průsvitné textury visící nad akustickými basovými linkami a jemnými klavírními melodiemi, které evokují Young Marble Giants, Nick Cavea a Suicide. 10. září vystoupí i Hourloupe a KKR. Americké melodické doom-duo Year Of The Cobra zahraje v Kaboši 12. září. Jejich písně neúprosně přecházejí od klasických epických doomových nářků do tísnivé riffové architektury a zároveň mění občasné rockové momenty v hypnotizující psychedelii. Hned od prvních riffů navazují na tradici těžkotonážních kapel jako Jucifer, Helms Alee, Sleep s tajemnou atmosférou Chelsea Wolfe. S nimi nemůže zahrát nikdo jiný než Blues for the redsun.

Whitney K je oddaný potulný muzikant a písničkář. Rozdává špičkovou poezii, naznačuje a používá hlas jako nástroj. Jeho psaní a práce se slovy, harmonie a aranžmá tančí jedním směrem a naplno proudí písněmi. 13. září to bude ještě plus divoká parta Panoptikum. Milovaný punkáč a rapper Fvck_Kvlt letos připravil desku Cigán, jejíž vydání na vinylu zajišťuje label Kabinet Records. Speciálními hosty na křtu této desky budou 15. září stoneři Acid Row a francouzští punkáči Oi Boys. Následovat budou 16. září 10. narozeniny Blackvinylbazaru. Line-up? Nauzea Orchestra, Bouchací šrouby, Plum Dumplings, Vtípil + Zlámal, Alien & Bubák.

dné zůstává i na nové desce doma v oblasti ultrakřehké, introvertní a stále vlídnější ambientní elektroniky, která neuspává, ale naopak jitří. Desku pokřtí 19. září společně s projektem Dým. Stálice českého meditativního rocku Tomáš Palucha vydává na podzim novou desku na labelu Day After a brněnský křest proběhne také v Kabinetu a to 26. září. Speciálními hosty budou Kurvy Češi a Kult Masek.

Saxofon, kytara a bicí. Australská drone-doom-metalová dvojice Divide and Dissolve v roce 2021 vydala na labelu Invada Records desku Gas Lit, která následně sklízela uznání napříč alternativní hudební scénou (nejen metalovou). Následovalo turné s Low nebo hraní na legendárním festivalu Roadburn. Gas Lit je již třetím albem této výrazné dvojice, které se daří pracovat s tvrdými a těžkotonážními kytarami podobně jako Big Brave nebo The Body, avšak svým osobitým způsobem. Zahrají v Brně 28. září. A posledním křtem tohoto nabušeného měsíce bude 29. září očouzení nového vinylu Madhouse Express.

Info

Kabinet múz
web klubu

foto © se svolením Kabinetu múz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Světelné básně tour Libora Staňka II.

redakce 18.09.2023

Básníkovi a zpěvákovi krautrockové skupiny Sýček vychází v těchto dnech druhá básnická sbírka.

Do Prahy přijedou ALOK, Jann i Yoke Lore

redakce 17.09.2023

Někteří lidé se na život dívají jinak než většina a dokáží vnášet dětský úžas do všeho, co protne jejich cesty. A právě taková je hudba Yoke Lore.

Benefiční akce na podporu reprodukčních práv Witch Coven

redakce 16.09.2023

Oslava třetího výročí organizace Ciocia Czesia, která od roku 2020 pomáhá zajišťovat lidem z Polska bezpečné potraty v České republice.

Vinyla expanduje do dalších regionů

redakce 16.09.2023

Od září do prosince proběhnou akce Vinyly, a to třeba v Praze, Brně, Veselí nad Moravou, Boskovicích, Pardubicích, Znojmě a Ústí nad Labem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace