Akce

Kabinet múz září

Tomáš Palucha + Kurvy Češi + Kult Masek
26. 09. 2023 20:00
Kabinet múz, Brno

Full Moon selekce ze zářijového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme? Měsíc koncertů otevřou američtí Mutoid Man, které doprovodí lokální stoner-metal-hardcore-punk Thulsa.

Hyper-dynamický nářez z vrakoviště. Metalové super-trio Mutoid Man vydalo novou desku a podzimní evropskou šňůru zahájí 1. září v Kabinetu. Na jediné zastávce v ČR nám představí svou neutuchající lásku k hardcoru, kterou balí už více než deset let do zběsile progresivního balení. Neuvěřitelně sofistikovaný metal, rock´n´roll, hard rock i psychedelie s hardcore-punkovým drivem. Není divu, když kapelu tvoří Steve Brodsky (Cave In, Old Man Gloom, ex-Converge), Ben Koller (Converge, Killer Be Killed, All Pigs Must Die) a Jeff Matz (High On Fire, Zeke).


Program bude pokračovat pestrým výběrem koncertů. Hned 5. září se v Brně opět představí elektronická hudební skupina Arms And Sleepers, která se postupem času transformovala v kreativní one-man projekt. Za ním stojí Mirza Ramic, extrémně aktivní zvukový mág, pod jehož rukama se rodí elektronické downtempo, trip-hop, ambient, hip-hop i jemný pop. Spojování ambientu, elektronického experimentu a avantgardy. Doprovodí ho výrazný rakouský hudebník B. Fleischmann + domácí Katastr.

S novou deskou se 7. září podívá do Brna portlandská punková kapela Red Dons. Své fans uhranula nezaměnitelnou recepturou, ve které se melancholie střídá s chytlavou výbušností, nepředvídatelnými kytarovými riffy, výrazným harmonizujícím zpěvem, decentním retro soundem a odkazem na kapely jako Wipers, Germs či skandi punk vlnu včele Gorilla Angreb, Regulations, apod. Připojí se k ním bojs trio Chorobopop z Rožnova pod Radhoštěm. Ctib, Keč a Zay. Kluci s kytarama, automatem, klávesama někdy, ale hlavně s přesahem, kdy nic není nemožné.

Dvojice Adam Nenadál aka Aran Epochal (Gnu) a Anar Badalov (New Dog, ex-Travels, Metal Hearts, Hourloupe) se vrací s druhým albem Domov, co nebyl. Duo ARANANAR a jejich průsvitné textury visící nad akustickými basovými linkami a jemnými klavírními melodiemi, které evokují Young Marble Giants, Nick Cavea a Suicide. 10. září vystoupí i Hourloupe a KKR. Americké melodické doom-duo Year Of The Cobra zahraje v Kaboši 12. září. Jejich písně neúprosně přecházejí od klasických epických doomových nářků do tísnivé riffové architektury a zároveň mění občasné rockové momenty v hypnotizující psychedelii. Hned od prvních riffů navazují na tradici těžkotonážních kapel jako Jucifer, Helms Alee, Sleep s tajemnou atmosférou Chelsea Wolfe. S nimi nemůže zahrát nikdo jiný než Blues for the redsun.

Whitney K je oddaný potulný muzikant a písničkář. Rozdává špičkovou poezii, naznačuje a používá hlas jako nástroj. Jeho psaní a práce se slovy, harmonie a aranžmá tančí jedním směrem a naplno proudí písněmi. 13. září to bude ještě plus divoká parta Panoptikum. Milovaný punkáč a rapper Fvck_Kvlt letos připravil desku Cigán, jejíž vydání na vinylu zajišťuje label Kabinet Records. Speciálními hosty na křtu této desky budou 15. září stoneři Acid Row a francouzští punkáči Oi Boys. Následovat budou 16. září 10. narozeniny Blackvinylbazaru. Line-up? Nauzea Orchestra, Bouchací šrouby, Plum Dumplings, Vtípil + Zlámal, Alien & Bubák.

dné zůstává i na nové desce doma v oblasti ultrakřehké, introvertní a stále vlídnější ambientní elektroniky, která neuspává, ale naopak jitří. Desku pokřtí 19. září společně s projektem Dým. Stálice českého meditativního rocku Tomáš Palucha vydává na podzim novou desku na labelu Day After a brněnský křest proběhne také v Kabinetu a to 26. září. Speciálními hosty budou Kurvy Češi a Kult Masek.

Saxofon, kytara a bicí. Australská drone-doom-metalová dvojice Divide and Dissolve v roce 2021 vydala na labelu Invada Records desku Gas Lit, která následně sklízela uznání napříč alternativní hudební scénou (nejen metalovou). Následovalo turné s Low nebo hraní na legendárním festivalu Roadburn. Gas Lit je již třetím albem této výrazné dvojice, které se daří pracovat s tvrdými a těžkotonážními kytarami podobně jako Big Brave nebo The Body, avšak svým osobitým způsobem. Zahrají v Brně 28. září. A posledním křtem tohoto nabušeného měsíce bude 29. září očouzení nového vinylu Madhouse Express.

Info

Kabinet múz
web klubu

foto © se svolením Kabinetu múz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace