Zprávy

Kálí na mrtvole, Golden Spine v lese

Kálí na mrtvole, Golden Spine v lese

redakce | Zprávy | 18.10.2020

„Z pohledu indické mytologie a proudu tradiční tantry je svět tvořen dvěma základními principy Šiva a Šakti. Šiva reprezentuje mužský pól, vědomí, ducha a intelekt, mysl, rozlehlý vesmír. Šakti reprezentuje ženský pól, hmotu, život, zrození, vtělenou životaschopnou energii, Zemi. Ve známém obrazu bohyně Kálí, jež drží useknutou hlavu a stojí na mrtvole, je Kálí právě ztělesněním Šakti a mrtvý muž pod jejíma nohama je její choť Šiva. Proč vlastně stojí bohyně Kálí na mrtvole svého manžela?" ptají se Golden Spine, tedy jogínka, hudebnice a body terapeutka Andrea Knotková a Václav Havelka, její partner, hudebník a leader kapely Please the Trees.

Skladba Mahamritunjaya Mantra vyšla na jejich loňském albu Universal Prayer (Underflow Records, Polí 5, Stoned to Death), na němž hostovali třeba multiinstrumentalista Thor Harris, písničkáři Bonnie 'Prince' Billy, Bill Callahan nebo členové kapel Silver Jews, Lambchop, The Black Heart Procession, Swans. Videoklip natočil i sestříhal Petr Tomaides (DREAMin pictures-tomato22/ FILM / VIDEO).

Info

Golden Spine
bandcamp projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

MFDF Ji.hlava zahájí Nová šichta Jindřicha Andrše

redakce 26.10.2020

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti.

Moonspotter vydává nové EP

redakce 25.10.2020

Poetické, emotivní skladby, na pomezí kytarové a elektronické hudby. Tématem EP je autorovo odcizení od společnosti, hudební scény i mezilidských vztahů.

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Helmut Newton: Nestoudná krása k vidění online

redakce 24.10.2020

Newton svým provokativním, a přitom precizním přístupem k módní fotografii a k fotografii aktů navždy změnil pojetí těchto žánrů a stal se vzorem a ikonou.

Pris vydávají singl Tisíce očí

redakce 23.10.2020

Stejně jako na první desce, i zde rezonují apokalyptické syntezátory a postpunkové kytary, tentokrát však podpořené valivým zvukem živých bicích.

Festival Drama Queer prináša horúce témy do online priestoru

redakce 23.10.2020

Drama Queer sa od roku 2012 usiluje o posúvanie hraníc na medzinárodnej divadelnej scéne s fokusom najmä na témy spojené s LGBTQ+ komunitou a sociálnou spravodlivosťou.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Justin Lavash zkoumá rozdíl mezi samotou a osamělostí

redakce 22.10.2020

Píseň The Hardest Thing předznamenává další desku písničkáře a bluesového progresivisty.

Lowmoe vydávají nové album

redakce 22.10.2020

Album Recalibrate navozuje dojem tance ve stínech, brzkého rána po divoké noci jako chvilky zdánlivého osvícení.

Never Sol: Leon

redakce 21.10.2020

Slovo Leon zde nefunguje jako jméno, ale je synonymem pro svobodu, houževnatost, vítr ve vlasech a nekonečné horizonty.