Články / Seriály

Kam na rajz s Annou Bednářovou

Kam na rajz s Annou Bednářovou

redakce | Články / Seriály | 30.09.2022

Anna Bednářová je dělník kultury. Její precizní excelové tabulky a ve švech praskající šanony běžný návštěvník koncertu sice nevidí, nicméně význam její práce hravě překoná kdejakého markéťáka a píáristu. JazzFestBrno, Prague Sounds, Pop Messe, Ibérica, Central European Jazz Showcase, to je jen letmý výčet festivalů a akcí, ve kterých má administrativní prsty. Ve volném čase se věnuje zahrádce, houbaření a pravidelnému poslechu pořadu Morava, krásná zem na vlnách ČRo Brno.

JazzFestBrno
podzim 2022 Brno
Nelze nezmínit mou srdcovku, jejíž koncerty zažívám nejdřív z té rubové strany v pozici organizátora, o to víc je mi pak milá ta lícová - při samotných vystoupeních. Na podzimní části milovaného festivalu jsem asi nejvíc zvědavá na žánrově rozkročené (Snarky Puppy v Sonu) a zpěváka, skladatele, mandolinistu a leadera amerických Punch Brothers (Chrise Thileho v Besedním domě).

De Staat
9. 11. 2022 Arena, Vídeň
Družina pěti zběsilých Holanďanů mě uhranula na koncertě v roce 2017 a od té doby nesmí chybět při žádné delší cestě autem, protože si ji zamilovala celá naše rodina. Koncerty jsou vždy napěchované nakažlivou energií a věřím, že při Witch Doctor se dostane i ve vídeňské Areně na strhující circle pit.

The Comet Is Coming
10. 11. 2022 MeetFactory, Praha
Londýnská postjazzová hvězda opět přinese neuvěřitelně mnohovrstevnatý a moderní materiál, který absolutně nezapadá do jakýchkoliv žánrově vymezených rámců. Improvizované, tvrdé saxofonové party, growlingové basové linky a hluboké éterické akordy syntezátorů s energií překypujícími rytmy.

Nils Frahm
24. 11. 2022 Forum Karlín, Praha
Jako vzrušené čekání a těšení malého dítěte na Vánoce - asi tak se dá přirovnat můj stav před koncertem Nilse Frahma! Skromný král rozlehlých ploch ambientu, alchymista minimalistického techna doslova jako pavouček splétá křehké struktury beatů, nekonečných elektronických linek a melodií. Koncert se koná v rámci letošního festivalu Prague Sounds.

Moderat
9. 12. 2022 Forum Karlín, Praha
No a na konci roku to pořádně rozjedeme! Známé berlínské trio vzniklo spojením dvou předních jmen německé elektronické scény - dvojice Modeselektor a sólového „one-man” projektu Apparat. Kombinace syrovosti techna, minimalismu elektronických žánrů a úderných vizualizací, to jsou Moderat, kteří svým růstem už dávno předčili rozměry vedlejšího projektu.

Info

JazzFestBrno
14. 9. –⁠ 4. 11. 2022
web festivalu

foto © se svolením Anny Bednářové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Jay Delver

redakce 30.11.2022

Čtěte o hraní v kapele i o fungování světa.

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 24.11.2022

Lákadlem budiž pohled do line-upu, ale i vidina vlahého přelomu podzimu a zimy v Andalusii. Pojďme.

Vstupní prohlídka: Earie

redakce 23.11.2022

Debutový singl Paralysed je souhrou různých kytarových zvuků a efektů navozujících temnou atmosféru, která je jádrem nahrávky.

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce 16.11.2022

Ricarda Delfina jsme našli nečekaně za výlohou brněnského Kabinetu múz. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Preview: Le Guess Who? 2022

redakce 08.11.2022

Poslední ochutnávkou budiž tradiční Spotify playlist, ale protože návštěva Utrechtu není „pouze“ o koncertech, tak nabízíme ještě několik dalších lákadel.

Vstupní prohlídka: M¥ss Keta

redakce 08.11.2022

Co chce vždycky najít v backstagi? A jak vlastně vypadá její život na turné? Čtěte vstupní prohlídku italské rapperky, Venuše milánské klubové scény.

Vstupní prohlídka: Cold Venus Revisited

redakce 03.11.2022

Cold Venus Revisited se dali dohromady v Česku, jejich kořeny ale sahají od severu Ruska až po Turecko. Dystopie, existencialismus, melancholie.

Tak daleko, tak blízko: Kryštof Kříček (Haru, fyield)

redakce 01.11.2022

Zajděte se podívat na pražský křest projektu fyiel, a podívejte se na svět i očima Kryštofa Kříčka v naší rubrice Tak daleko, tak blízko.

10 + 1 = Daniel Brandt (Brandt Brauer Frick Ensemble)

redakce 29.10.2022

Minimalismus ovlivněný technem, ten si říká o živé provedení, ovšem projekt Brandt Brauer Frick se rozrostl do podoby živého akustického souboru.

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

redakce 26.10.2022

Dnešní Toulavou kameru uvádí Lizz Wright, oceňovaná vokalistka, která na sklonku října zahraje na festivale JazzFestBrno.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace