Články / Seriály

Kam na rajz s Demim Mortuusem

Kam na rajz s Demim Mortuusem

redakce | Články / Seriály | 23.08.2021

Doba je sice zlá, ale hudební akce zatím běží, jak ty velké a veselá, tak ty menší a… třeba i ponuré. Tedy svým způsobem. Demi Mortuus, coby redaktor webzinu Sanctuary.cz a člen Sanctuary.cz crew, která pořádá goth friendly koncerty, festival Prague Gothic Treffen a parties Batsave či Dark 80s, nás pozve nejen do Futura a nejen mezi gotiky.

Prague Gothic Treffen 27.–28. 8. 2021, Futurum, Praha
Jednoznačně největší a nejvýznamnější setkání všech fans, kteří vyhledávají nejen gothic rock, ale taky postpunk, darkwave, synthpop, EBM a mnoho dalších temných subžánrů, proběhne letos už po šestnácté. I kvůli covidovým omezením jsme tentokrát rezignovali na tradiční využití většího počtu klubů a usídlili se výhradně v prostorách smíchovského Futura. Na co jsme ale nerezignovali ani zdaleka je vyhledávání jmen, která temnou scénou aktuálně cloumají, a přitom nejsou profláklá a tisíckrát viděná.

Silný emocionální zážitek slibuje britská synthpopová kometa Empathy Test, energický elektronický nášleh přiveze ze Švédska dračice Rein, stejnou trasou dorazí jedna z nejvýraznějších gothrockových kapel současnosti Then Comes Silence. A to je jen špička ledovce. Krom osmi kapel se budou na druhé scéně nepřetržitě střídat domácí i zahraniční DJs. Mimo večerní klubové řádění dojde v sobotu odpoledne už tradičně v zahradě Kinských i na gothic picnic.

Future Gate 15.–20. 9. 2021 kino Lucerna, Praha + 21. 9. 2021 Brno, Hvězdárna a planetárium Brno a Kino Art
Orgie všech (nejen) scifistů bude hostit hned pětice československých měst – Praha, Plzeň, Brno, Šumperk a Košice. V tomhle případě tedy můžete vyrazit na rajz do slova a do písmene. Že nejde jen o bohapusté pouštění filmů, je o festivalu dávno všeobecně známo. Pestrý program letošního, tématicky na postapo zaměřeného ročníku, nabídne nové žánrové filmy, klasiku, ale i spoustu lahůdek. Mezi ty nejlákavější bude letos určitě patřit dokument Zrod synthwave, kterým diváky provede hlas toho nejpovolanějšího – Johna Carpentera. Na plátně bude k zhlédnutí, mimo jiné, taky divadelní zpracování legendárního Vetřelce, které slibuje královskou zábavu.

Twin Tribes + support 8. 10. 2021, Klub 007 Strahov, Praha
Po Prague Gothic Treffen se jako Sanctuary.cz těšíme i na návrat klasických koncertů a parties. Tím nejbližším je první česká zastávka texaské darkwave dvojice Twin Tribes, na kterou se osobně těším už kvůli skvělé aktuální řadovce Ceremony. V recenzi jsem její sound popsal takto: "Když to hodně zjednoduším - živelná analogová rytmika She Past Away, rozzářená barevným melancholickým zvukem Drab Majesty, se vyznává k nezpochybnitelné lásce k The Cure i k odkazu klasiků Clan of Xymox". Pokud máte blízko ke kterékoliv ze zmíněných kapel, potom si tyhle Amíky nenechejte ujít.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Ichiko Aoba

redakce 23.10.2021

Ichiko Aoba napsala své oceňované album jako soundtrack k fiktivnímu filmu. A jak je vidět, filmový doprovod je její oblíbenou hudební inspirací

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 20.10.2021

Opět hledáme nejzajímavější tracky z uplynulého týdne, zlomená srdce, kam se podíváš.

Pořadatelská: Pavel Zelinka (Sanctuary.cz)

redakce 19.10.2021

Od začátku tisíciletí nárazově pomáhal s organizací koncertů, teď stojí za akcemi komunity kolem Sanctuary.cz, soustředěného na gotickou scénu nejen u nás.

Vstupní prohlídka: Skaraz

redakce 18.10.2021

O co jde česko-ukrajinsko-argentinské trojici? Vypimpená koncertní backstage to není.

10 + 1 = Bruno Bassi (The Gluts)

redakce 17.10.2021

Bubeník skupiny The Gluts, Bruno Bassi, se s námi podělil o jedenáctku písniček, které ho formovaly. Jak se to na něm projevilo, se můžete přesvědčit za pár dní v pražském…

God and Eve: Tak to pusť…

redakce 15.10.2021

Co říká Boh Vajec na novinku od Die Mannschaft? A který track vás donutí myslet na obřízku?

Track týdne: NOUS, Laraaji, Arji OceAnanda - Giving Praise

Jarmo Diehl 13.10.2021

Kruh je nekonečný? V podání Christophera Bona a jeho spolupracovníků (Thor Harris, Greg Fox ad.) určitě. Všední rituály a nevšední zážitky.

Vstupní prohlídka: Kolektivní Halucinace

redakce 11.10.2021

Kolektivní Halucinaci baví písně od minnesengrů Krále Václava II. až po Lennona a McCartneyho, Dylana, Janotu, Typlta nebo Lyrika a Beneho.

Vstupní prohlídka: The Sidewaves

redakce 27.09.2021

Na internetech se toho o nich příliš nedočtete, tak jsme šli přímo ke zdroji. Indiepopoví The Sidewaves.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace