Články / Seriály

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce | Články / Seriály | 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu bloumající veřejnosti Habrovka, který se soustředí i na divadlo. Unikátní pražská akce ve skryté zahradě na Praze 4 už dvacet let propojuje nejrůznější žánry, umělce, organizace i kulturní aktivisty. No a protože léto už je na spadnutí a netradičních festivalů na nečekaných místech není nikdy dost, tipy na festivalové rajzování napříč republikou od Dominiky jsou tady.

Festival Habrovka 3.-4. 6. 2022 Hudebně-divadelní piknik oslaví s podtitulem „Odkaz je stopa, stopa je odkaz” své dvacetiny se skladatelkou a klavíristkou Beatou Hlavenkovou a kapelou Snů, osobitou a skutečně multižánrovou slovenskou kapelou Darkness Positive, česko-běloruským dynamickým duem Zabelov Group, jednočlenným hudebním projektem Pokoj25, jedinečnou kapelou Hm…, Českým národním improvizačním divadlem, Dafa Puppet Theatre, Le Cabaret Nomade a mnoha dalšími.

Festival Za dveřmi 13.-19. 7. 2022 14. ročník festivalu pouličního divadla na pražském Výstavišti i v centru města opět představí to nejlepší z české i světové akrobacie, nového cirkusu a pohybového divadla. Ve festivalovém programu nechybí ani afterparty s domácími i zahraničními hudebníky.

Kočí v Chotči 12.-14. 8. 2022 Divadelně-hudební slavnost v Chotči nedaleko Lázní Bělohrad. Festival, který má atmosféry na rozdávání, si každý rok volí originální témata, do kterých ladí nejen hudební a divadelní dramaturgii, ale také alegorické průvody, přednášky a další doprovodné akce.

Kukokli 22.-23. 7. 2022 Kulturní událost, v rámci které její pořadatelé oživují prostor kostela Nanebevzetí Panny Marie v Horním Vítkově u Liberce.

Lodžie Worldfest 2.-4. 9. 2022 Festival world music, alternativní hudby a netradičního divadla v areálu barokního letohrádku Valdštejnské lodžie u Jičína. Pořadatel festivalu a kastelán Valdštejnské lodžie Jiří Vydra navazuje na tradici Worldfestu, jehož 12. ročníků se konalo na hradě Grabštejn nedaleko Hrádku nad Nisou.

Info

Festival Habrovka
3.–4. 6. 2022 16:00
Kostel sv. Františka z Assisi, Praha
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kam na rajz: Michaela Ditrichová

redakce 15.08.2022

Michaela Ditrichová doporučuje, kam vyrazit v létě. A hned dvě zastávky jsou příští týden do Dobrše, pošumavské vesničky, kde se příští víkend koná festival Dobršská brána.

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

redakce 08.08.2022

Barbora Soares, narozena za úplňku v Praze, toho času žijící v Berlíně, vydala zkraje roku debutové EP Bring It On.

Vivat Moody Moon Noize vol. 3: To nejlepší

redakce 02.08.2022

Střípky nejen hudebních zážitku z vily snů...

Pop Messe 2022: To nejlepší

redakce 01.08.2022

Druhý ročník festivalu Pop Messe přivezl na šedesátku umělců z celého světa, ale nejen oni byli taháky brněnské akce.

10 + 1 = Daniel Kordik

redakce 28.07.2022

Producent pendlující mezi Londýnem a Bratislavou je stylově rozkročený, když jeho tvorba nabízí jak polohy taneční, tak kontemplativní. Z čeho to vyrůstá?

Vstupní prohlídka: Štěpánka Balcarová

redakce 25.07.2022

Na další jaro Štěpánka Balcarová plánuje turné a ve výhledu je i deska. Na koncertech zazní nové kompozice se zastřešujícím názvem Emotions. Třeba na Dobršské bráně.

Protokol: Rafiq Bhatia (Son Lux)

redakce 24.07.2022

Americký hudebník, kytarista, skladatel a producent Rafiq Bhatia má na svém kontě tři experimentální nahrávky, ale znát ho budete coby součást formace Son Lux.

Colours of Ostrava 2022: To nejlepší

redakce 19.07.2022

Co nás nejvíc bavilo na letošních Colours of Ostrava? Třeba to, že vůbec proběhly.

10 + 1 = Mathijs Steels (Shht)

redakce 03.07.2022

Space rock nové generace? Tak se někdy píše o belgické pětici Shht, která staví na syntetických basových linkách, noisu nebo krautrocku. V MeetFactory za pár dní...

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace