Články / Seriály

Kam na rajz s kolektivem crave

Kam na rajz s kolektivem crave

redakce | Články / Seriály | 02.10.2023

Za značkou crave stojí nový ženský kolektiv bookerek a promotérek, jehož členky nejsou na hudební scéně neznámé. Tvoří ho Barbora Šubrtová, dlouholetá dramaturgyně festivalů United Islands a Metronome, Nela Mikošková, která také působila v United Islands a je bookerkou mladých domácích indie umělců, a Eliška Pírková, podílející se na sérii Mladí Ladí Jazz.

Crave se vidí v lokálních promotérských vodách jasně: „Crave je manifest našich společných hodnot, postojů a toho, jak vnímáme současný svět a klubové prostředí. Jelikož hudba je médium, ke kterému máme nejblíže a kde se zároveň snoubí naše profesní dovednosti, hudební event je přirozené vyústění těchto hledisek. Crave je objevování nového, ochutnávání chlebíčků, které chceme servírovat a které pro nás všechny dohromady vytváří atmosféru, jež nám na současné scéně chybí,“ prohlašuje trojice žen. Craving raving? Rave at crave.


crave, 14. 10. 2023 Fuchs2, Bike_Jesus, Salo, Praha
Crave je náš statement k současnému dění na hudební scéně. Pohybujeme se na širokém poli od elektroniky přes rap po urban music, klademe důraz na silné zastoupení žen a LGBTQ umělců a umělkyň, kombinujeme live acts a DJs. Třetí edice naservíruje více než patnáct jedinečných vystoupení, většinu z nich v premiéře před domácím publikem. Snažíme se, aby se všichni cítili dobře a party si užili. Line-up podzimní edice přetéká hudebními lahůdkami v čele s britskou vycházející hvězdou Taahliah, německou producentkou DJ Mell G, holandským duem Animistic Beliefs, irským djem E the Artist nebo ebhardym z Rakouska. O live shows se postará vycházející irská hvězda, raperka Celaviedmai a avantgardní rapper Julia Louise Knifefist. Domácí scénu zastoupí raperka Tokju Fokju a djs SJ yellow a Yo Haan z noRemorse a Swine Daily kolektiv.

CouCou Chloe (fr), 18. 10. 2023 Fuchs2, Praha
Na tohle se těšíme všechny tři. Dlouho jsme po ní samy pokukovaly a sledujeme, co tvoří a jaký vznikají spolupráce. Třeba s Cobrah nebo track, který produkoval Sega Bodega. Jsme zvědavé na živou show v Praze.

Mladí ladí Fest, 28. 10. 2023 Holešovická tržnice, Praha
Barevná jazzy oslava 15. narozenin, kde se provlníme soulem, r'n'b, hip hopem až k elektronický afterparty až do rána. A ve který má naše Eliška prsty. Podařilo se, že na jednom místě budou londýnský jazz-hiphopový král Alfa Mist, elektronická bomba Acid Arab live, neonový basák od Prince MonoNeon, raperka Yarah Bravo, nadupanej objev z Belgie kapela Echt! a další. Zavírat bude Aid Kid se svým DJ setem.


Anna Vaverková, 14. 11. 2023 Atrium Žižkov, Praha
Není tajemstvím, že Nela je mimo jiné bookerka Anny Vaverkové. Křest její nové desky v Atriu Žizkov bude oslava písničkářství a hlavně písničkářek, které se svým přístupem a pichlavými texty nebojí zvířit současný diskurz. Annu doprovodí hlasy Kláry a Katie (Jiný Metro), kytarové textury Liama Blomqvista a vystoupí také Ryan O'Reilly. V kombinaci s klavírním křídlem, kvůli kterému si Anna mimo jiné Atrium vybrala, to bude jedna ze zvukově nejmalebnějších akcí letošního podzimu.

Yaeji (us), 15. 11. 2023 Roxy, Praha
Yaeji je bezpochyby jedna z nejpozoruhodnějších producentek z Koreji za poslední dekádu. Vibe, který ve svých setech sází, je nasbíraný z tolika žánrů, že jen těžko popírat opravdu obrovský hudební přehled, kterým djka a producentka disponuje. Svou kariérou tak navazuje na dnes už velmi úspěšnou producentku Tokimonsta, na jejíž show máme zálusk hodně dlouho, zatím bohužel neúspěšně. I proto si koncert Yaeji rozhodně nenecháme ujít.

Info

crave
web kolektivu

foto © crave

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace