Články / Seriály

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce | Články / Seriály | 19.11.2023

NOC6 potřetí. Kulturní centrum Klubovna, Klub 007 Strahov, Kaštan, Potrvá, Za školou, Na Slamníku, a nově Anti.kvariát Dejvického divadla, těchto sedm podniků se spojilo, aby v pátek 24. listopadu naservírovalo svým návštěvníkům velmi pestré koncertní menu. Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.


NOC6 – Klubová noc Prahy 6, 24. 11. 2023 Kluby na Praze 6
Sedm různých prostorů se propojilo, aby v jeden večer nabídly ucelený koncertní menu, kde si vyberou jak floutci holdující rapu (Obrben, Drum’n’rap), tak jejich rodiče, kteří vyrůstali na alternativním rocku (Zuby nehty, Malé zuby). Ti, kteří mají rádi divočejší rock’n’roll (Twisted Rod), anebo poklidnější folkové koncerty (Hm…, Petr Váša, Robert Nebřenský). Anebo má někdo chuť na alternativní elektroniku (badfocus, Ivy Z)? Tímto společným projektem místní kluby dávají najevo, že Praha 6 není jen ospalou rezidentní čtvrtí, ale že se tady dá chodit i na zajímavý koncerty. Tak pojďte, pojďte...

Ni (fr) + Vojdi (sk), 27. 11. 2023 Café V lese, Praha
Abychom nezapomněli na kytarový žánry, nemůžu vynechat koncert Francouzů Ni. Kytarovka úderná asi tak jako její název. Je to lámaný, matematický, divný. Ale zároveň taneční a syrový. A podle všeho mají hoooodně energický live shows. Na to se těším fakt dost!


Hidden Orchestra (uk) + Arms and Sleepers (us), 28. 11. 2023 Palác Akropolis, Praha
Hidden Orchestra už hráli v Praze několikrát, ale vždycky jsem o to nějak přišel, tentokrát to už snad fakt vyjde. „Imaginární těleso, které ve skutečnosti neexistuje,“ mi připadá skvělej koncept – hudba vzniká ze stop nahranejch jednotlivejma hudebníkama na dálku, který pak ve studiu míchá Joe Acheson, jedinej stálej člen skupiny. Ten má být v Praze doprovázený dvěma bubeníky. Jsem zvědav.

Sierra (fr), 30. 11. 2023 Café V lese, Praha
Doufám, že tohle bude skvělej koncert. Nejsem extrémním fanouškem synthwave legend Carpenter Brut nebo Perturbator, který tu taky zrovna nedávno byli, je to na mě trochu moc „rozjuchaný“. Sierra svým zvukem spolupráci s prvně jmenovaným nezapře, produkoval ji nejnovější album, minulou tour jeli spolu, ale přeci jen jsou její beaty o poznání temnější, což mi rozhodně vyhovuje.

Katastr + Bolehlav, 29. 12. 2023 Orion Music Club, Tábor
A abych nezůstal jen v Praze, jeden koncert v Táboře. Těžko říct, jestli se tam sám dostanu, ale rozhodně doporučuju všem, co tam mezi svátky budou. Katastr je analogová syntezátorová 90‘s vibe elektronika s live bicíma. Oproti tomu Bolehlav je značně nervóznější a špinavější jednočlenný na kytaře založený projekt Michala Milka, který balancuje na hraně dubstepu, industriálu a metalu. Myslím, že tahle kombinace dvou poměrně odlišných stylů může skvěle fungovat a úspěšně vytrhne člověka ze sváteční pohody.

Info

foto © se svolením Ondřeje Kubíčka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Protokol: Maria Chiara Argirò

redakce 11.10.2023

Pianistka a skladatelka, rodačka z Říma, jež dnes působí na londýnské scéně, zahraje na Mladí ladí fest.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace