Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Ricardem Delfinem

Kam na rajz s Ricardem Delfinem

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 05.12.2019

Ricardo Delfino působí povětšinou v Karlovarském kraji jako dramaturg komunitního festivalu Top RoofTop. Nicméně jako band manager tria The Wild Roots a booking agent dalších několika kapel se pohybuje napříč kluby a festivaly po republice. Původně zpěvák kapel regionálního dosahu zjistil před třicítkou, že ho mnohem více baví a naplňuje produkce, dramaturgie a management. The RoofTop fest má díky němu šťastnou ruku na kapely ještě před jejich průlomem do povědomí širší veřejnosti. V Karlových Varech zažili svou premiéru I Love You Honey Bunny nebo Pokáč.

Larkin Poe (us) 25. 5. 2020, Lucerna Music Bar, Praha
Pro bluesmana tělem i duší je tahle formace jako dar z nebes. Bohužel jsem je vždycky prošvihl, když jely tyhle dvě talentované slečny kolem a příští rok si to hodlám vynahradit.

Top RoofTop festival 4.7.2020, Karlovy Vary
Před šesti lety jsem tenhle festival v centru Karlových Varů založil a vše, co umím, jsem se učil na něm. Vzhledem k tomu, že jsem dramaturgem a fundraiserem, tak mě tam na stopro potkáte. Hlavní podium se vždy tyčilo na střeše budovy galerie, kolem ní stánky s lokálními dobrotami a místními firmami. Line-up napěchovaný objevy a vždy alespoň jedním zahraničním hostem. Vzhledem k tomu, že festival situujeme do období konání Mezinárodního filmového festivalu, máme neuvěřitelnou směs místních obyvatel, cizinců, teenagerů, důchodců, rodin, samotářů, no prostě všech. Dali jsme si za cíl spojovat nespojitelné a zatím se nám to daří, tak se přijďte zapojit.

Rock iN Roll fest 25. 7. 2020, Nová Role
Tady na Západě máme několik festivalů, ale tenhle je pro mě srdcový. Když jsme si ještě mysleli, že s naším rock‘n‘rollem dobijeme svět, tak RIR fest se nás ujímal. Dnes je to jedna z největších akcí v kraji, která si troufla na takové výzvy jako Davida Kollera nebo Tata Bojs. Dvě pódia, příjemné prostředí na pláži rybníka a neuvěřitelný team srdcařů. Na příští sezonu se tam už prý vaří nějaké speciality, take je to jedna z akcí, kde mě vždycky uvidíte. A to nejsem moc koupákovej typ.

The Wild Roots & Seventh Passion Winter tour 2019 28.12.2019, Divadlo Pod Lampou
Tohle už je taková skoro tradiční akce kapel, které zastupuju, tu první jako band manager, tu druhou jako booking agent. Tahle párty bude závěrem zimní klubové tour. Prostředí Divadla Pod Lampou je mi z českých klubů jedno z nejmilejších. Zažil jsem tu x ročníků kapelní soutěže Múza, koncertů a hlavně afterparty. Silvestra neslavím, tohle mi to vynahradí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cesto-pics.jpg no.1

Mária Karľaková 07.04.2020

Dôležité je neprepadnúť démonom a podivným vplyvom, ktoré nás obklopujú viac ako kedykoľvek predtým. Buďme hraví, buďme všímaví!

Šejkr na doma: Dvojitý posvátný čtverec

Michal Pařízek 06.04.2020

O víkendu jsem konečně rozečetl Tanec reality Alejandra Jodorowského a po prvních pár stránkách bylo jasné, že tuhle knihu si budu náležitě hýčkat.

Videodrome 10

prof. Neutrino 06.04.2020

Opožděný výběr z nejzajímavějších videoklipů minulého roku pro období karantény. Cooper, Poppy nebo Yorke?

Šejkr na doma: Režie David Lynch

Michal Pařízek 05.04.2020

Známého režiséra zmiňuji hlavně díky aktuálnímu memu znázorňujícímu dnešní dobu, který mě, narozdíl od drtivé většiny ostatních, skutečně pobavil.

Food Moon: Kuchařky bez domova

redakce 05.04.2020

Projekt Kuchařky bez domova neziskové organizace Jako doma se věnuje ženskému bezdomovectví. Jaké dobroty připravují Kuchařky ve své jídelně?

Šejkr na doma: Stará zlatá

Michal Pařízek 04.04.2020

Včerejší anonci nového alba Einstürzende Neubauten doprovodil taky klip, který toho skrývá možná víc než je na první pohled vidět.

Šejkr na doma: Receptory na pochodu

Michal Pařízek 03.04.2020

O třetím oku, mimořádných zážitcích nejen Stanislava Grofa i Marvinu Gayeovi. Hrabe nám, nehrabe?

Hudební vaření na doma: Techno

Sabina Coufalová 03.04.2020

Hluboké óm zajisté pozitivně rozvibruje mysl, ale srdce touží po rovném beatu, praskání synťáků a tucání ve smyčkách. A hlavně tanci, který nemá pravidla ani hranice.

Full Moon 10: Editorské tipy Maxima Horovice

redakce 02.04.2020

Deset let časopisu je dlouhá doba, za kterou vzniklo vážně obrovské množství textů. Aby nezapadly, připomínáme u příležitosti narozenin ty, které nějak utkvěly našim editorům. První Maximův výběr, poslužte si.

Šejkr na doma: Seattle rulez!

Michal Pařízek 02.04.2020

Sub Pop oslavuje třicet dva let na scéně masivní slevou, která běží od včerejška do poloviny dubna a v jejich katalogu je toho na výběr opravdu spousta.