Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Ricardem Delfinem

Kam na rajz s Ricardem Delfinem

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 05.12.2019

Ricardo Delfino působí povětšinou v Karlovarském kraji jako dramaturg komunitního festivalu Top RoofTop. Nicméně jako band manager tria The Wild Roots a booking agent dalších několika kapel se pohybuje napříč kluby a festivaly po republice. Původně zpěvák kapel regionálního dosahu zjistil před třicítkou, že ho mnohem více baví a naplňuje produkce, dramaturgie a management. The RoofTop fest má díky němu šťastnou ruku na kapely ještě před jejich průlomem do povědomí širší veřejnosti. V Karlových Varech zažili svou premiéru I Love You Honey Bunny nebo Pokáč.

Larkin Poe (us) 25. 5. 2020, Lucerna Music Bar, Praha
Pro bluesmana tělem i duší je tahle formace jako dar z nebes. Bohužel jsem je vždycky prošvihl, když jely tyhle dvě talentované slečny kolem a příští rok si to hodlám vynahradit.

Top RoofTop festival 4.7.2020, Karlovy Vary
Před šesti lety jsem tenhle festival v centru Karlových Varů založil a vše, co umím, jsem se učil na něm. Vzhledem k tomu, že jsem dramaturgem a fundraiserem, tak mě tam na stopro potkáte. Hlavní podium se vždy tyčilo na střeše budovy galerie, kolem ní stánky s lokálními dobrotami a místními firmami. Line-up napěchovaný objevy a vždy alespoň jedním zahraničním hostem. Vzhledem k tomu, že festival situujeme do období konání Mezinárodního filmového festivalu, máme neuvěřitelnou směs místních obyvatel, cizinců, teenagerů, důchodců, rodin, samotářů, no prostě všech. Dali jsme si za cíl spojovat nespojitelné a zatím se nám to daří, tak se přijďte zapojit.

Rock iN Roll fest 25. 7. 2020, Nová Role
Tady na Západě máme několik festivalů, ale tenhle je pro mě srdcový. Když jsme si ještě mysleli, že s naším rock‘n‘rollem dobijeme svět, tak RIR fest se nás ujímal. Dnes je to jedna z největších akcí v kraji, která si troufla na takové výzvy jako Davida Kollera nebo Tata Bojs. Dvě pódia, příjemné prostředí na pláži rybníka a neuvěřitelný team srdcařů. Na příští sezonu se tam už prý vaří nějaké speciality, take je to jedna z akcí, kde mě vždycky uvidíte. A to nejsem moc koupákovej typ.

The Wild Roots & Seventh Passion Winter tour 2019 28.12.2019, Divadlo Pod Lampou
Tohle už je taková skoro tradiční akce kapel, které zastupuju, tu první jako band manager, tu druhou jako booking agent. Tahle párty bude závěrem zimní klubové tour. Prostředí Divadla Pod Lampou je mi z českých klubů jedno z nejmilejších. Zažil jsem tu x ročníků kapelní soutěže Múza, koncertů a hlavně afterparty. Silvestra neslavím, tohle mi to vynahradí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #52: Jaké by to bylo...

Michal Pařízek 06.05.2021

Jaké by to bylo, kdyby Kryštof Kolumbus skončil jako podřadný otrok a celá slavná konkvista se obrátila do incké invaze do staré dobré Evropy? V Šejkru se toho dozvíte mnohem…

Šejkr #51: Na vnitřní vlně

Michal Pařízek 22.04.2021

Třetí největší město ve Španělsku, jiný vzduch, jiné nebe, jiné prostředí. Jak to poznamená dnešní Šejkr na Radio 1?

Katetr: Vytáhni si hlavu z vreca

Jarmo Diehl 18.04.2021

Idea přišel s klipem k poněkud infantilnímu tracku Hraju si, kde s přáteli rapuje o tom, že má péro, žmoulá ho a verbálně klohní.

Bubny Voices: z Prahy do Kyjeva a zase zpátky

Iryna Zahladko 15.04.2021

Na konci prosince loňského roku vydal ukrajinský hudební label System album Bubny Voices, které je svéráznou hudební dokumentací areálu v okolí Nádraží Praha-Bubny.

Katetr: Nedívej se, mami! (a další prolákliny kontinua)

Jarmo Diehl 11.04.2021

Číslo jedna na streamech drží Refew x Roleeexx, kteří repujou o tom, že jen oni jsou real. Co je nového u Milion+? Terénní sběry, folklór i písničkáři. Peklo.

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace