Zprávy

Kapela God and Eve avizuje debutové EP

Kapela God and Eve avizuje debutové EP

redakce | Zprávy | 04.02.2021

God and Eve vydávajú druhý singel s pozitívnym názvom Banging My Head Against a Brick Wall. Predstavujú ho spolu s vrtkavým avantgardným videoklipom.

Gro kapely God and Eve tvorí Richard Grimm (pôsobiaci tiež pod pseudonymom Boh Vajec a v koncertnej kapele Raptora Kocha) a Eva Sajanová, ktorá má na svedomí aj videoklip k singlu. Obaja študujú hudobnú skladbu, Richard na pražskej HAMU a Eva na bratislavskom Konzervatóriu. Žánrovo je ich spoločný hudobný projekt veľmi pestrý, nájdeme v ňom prvky art popu, jazzu či psychedélie. Využívajú živé hudobné nástroje i elektroniku, vyžívajú sa v bohatých vokáloch. Vo svojej spolupráci majú jasno. Eva vymýšľa hudbu, píše texty a nahráva prvé verzie piesní, Richard potom skladby aranžuje/produkuje a spolu ich doťahujú do finálnej podoby.

Nový singel, ako aj predošlá zverejnená skladba Brainwashing, sú súčasťou pripravovaného EP, ktoré bude pozostávať z piatich skladieb. Debutové EP projektu God and Eve s názvom The Creation vyjde 26. februára 2021.

Info

God and Eve
Fb kapely

foto © Eva Sajanová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #121 na Spotify

redakce 14.05.2021

Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu, které je věnováno britské kapele Squid!

Dagmar Voňková dostala k narozeninám nový videoklip

redakce 14.05.2021

Producent a vydavatel jejího posledního alba Archa Petr Ostrouchov jí spolu s režisérkou Majou Hamplovou připravili dárek.

Městský festival Žižkovská noc se rozrůstá

redakce 14.05.2021

Čas, kdy není možné s jistotou plánovat jakékoliv kulturní akce, využil festivalový tým k radikální proměně aktivit pod hlavičkou Žižkovské noci.

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace