Zprávy / Festivalové

Karneval Letiště poosmé

Karneval Letiště poosmé

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.07.2022

Propojení uměleckých světů. Výlety do hlubin Vesmíru za doprovodu jazzových melodií a elektronických beatů. Vážné i nevážné performance. A především nekonečná radost z dalšího setkání. To všechno vás čeká na palubě mytické vzducholodi, která už zvolna sestupuje do nižších sfér a chystá se na přistání v intergalaktickém hubu Karnola. Těšte se na oslavu života, která potrvá celé tři dny a noci, od 21. do 23. července.

Čtvrteční program festivalu Letiště zahájí DJ Swing Garden svým setem plným elektronických beatů umně namíchaných s jazzem, funky, ale i rock’n’rollem. Živým hraním na housle ho doprovodí Tomáš Havlínek, který si vzápětí vystřihne i koncert se svou domovskou kapelou Sépie z hor. Pomyslným vrcholem prvního dne pak bude představení Odvaha k beznaději umělecké platformy CO2kolektiv. Předpovědi nezvratných klimatických změn na planetě se čím dál rychleji naplňují a někdy i předstihují ty nejpesimističtější scénáře. Klimatické drama nás tak zavede do budoucnosti, kdy lidstvo existuje, ale vymírá. Na jedné pohřební hostině se setkávají vzdálení příbuzní Ema a Samuel a každý z nich má jinou odpověď na otázku, jak se s nastalou situací vyrovnat. Hudbu k představení složil Matěj Kotouček, který pak svým projektem Loops of Decay uzavře první večer.

První páteční tóny budou patřit jednomu z nejzajímavějších jmen letošního ročníku, všestranné kalifornské umělkyni Alison Wheeler. Zpěvačka, která vám svou křehkostí tu a tam připomene Reginu Spektor, vytváří za pomoci jazzu a výtvarného umění svůj jedinečný svět plný improvizace, nostalgie a lásky k impresionismu, do kterého vás přizve. Pak už jen nádech a skok rovnýma nohama do setu oscilujího mezi elektronikou, technem, či deep housem. Tomáš Dvořák aka Floex naservíruje ve svém DJ setu pestrobarevný styl plný energie a spolu se svým pomocníkem, bubnujícím robotem Josefem z kultovní hry Machinarium, vám dopřeje spoustu extatických okamžiků. V těch bude pokračovat i zábavné taneční acid soul duo FuHa, tvořené posledním žijícím zástupcem klubu mrtvých básníků Louis de Fumésem a věrozvěstem organické elektroniky a výkonnou beat machine Lang Biankem.

Poslední den karnevalu nabídne hudební sestavu z nejrůznějších koutů světa. Sobotní večer bude patřit britskému uskupení Mama Sutra kolem bubeníka Pharoah Rusella. Ten vás spolu se svými spoluhráči přenese do raných sedmdesátých let a dýchne na vás jejich nezaměnitelnou atmosférou plnou jazzu, soulu, funku a tance. Zhoupnout se do rytmu originálních nadžánrových fúzí můžete i s pražským powerjazzovým triem TRIplay nebo přibyslavskými Beat Architects. Ani tento rok nepřijdou naše uši o oblíbený hlas festivalu, soulovou zpěvačku s americko-slovenskými kořeny, Ashley Abrman, která tentokrát dorazí s lo-fi hip hop projektem beat.cut. Noční soundtrack pak postupně vytvoří DJs Jeffology, Lank Biank, Modrozelený Svět nebo ukrajinský rodák Seth Gecko. Bude se tančit, bude se radovat až do časného rána.

Kromě čtvrtečního dne, který bude probíhat přímo v Karnole, se můžou návštěvníci i náhodní kolemjdoucí těšit také na doprovodný program v různých částech města. V páteční podvečer rozezní Masarykovo náměstí buskingový koncert kapely The Most Naked Man, o podívanou se postarají kejklíři a komedianti. V sobotu se pak program přesune do parku Čs. legií, kde nabídne kromě DJs i slam poetry, open-mic, tematické workshopy nebo vzdušnou akro show.

Info

Letiště
21.–⁠23. 7. 2022
Karnola, Hranice
Fb událost

foto © se svolením festivalu Letiště

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Chcete hrát na slovinském Mentu?

redakce 06.08.2022

Slovinský festival Ment Ljubljana zve evropské kapely, sólové interprety a živé umělce s koncertními zkušenostmi a veřejně přístupným audio a video materiálem.

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce 04.08.2022

Na konci srpna se do Prahy opět vrátí největší setkání gotiků ve střední Evropě.

První ročník Mojoy festu

redakce 04.08.2022

Na tomto ročníku s podtitulkem „Songwriters Edition“ se mimo jiné představí grunge-folkový Milo Karvas se svojí „on the road“ tvorbou.

Sound festival na Altenburgu 1964

redakce 02.08.2022

Na clubbery čekají dvě stage, temná atmosféra a především současný berlínský techno sound, který přijede reprezentovat francouzská DJka Léa Occhi.

Festival Sziget příští týden i s českou stopou

redakce 02.08.2022

Dostat se do programu festivalu se letos podařilo hned několika zástupcům české a slovenské scény

Letní alternativa v Bystřici

redakce 31.07.2022

Letní alternativa, jednodenní festival nekomerční hudby, je v Bystřici zavedený.

Multižánrový festival Repete podpoří zámek v Rožmitále pod Třemšínem

redakce 28.07.2022

Cílem Repetefestu je tedy poskytnutí prostoru pro sebepropagaci začínajícím umělcům, rozšíření povědomí o této krásné památce na okraji Brd a snaha finančně podpořit fungování spolku.

Festival YouTopia hledá nejlepší slovenský videoklip

redakce 26.07.2022

Je čas popri hudobných cenách vyzdvihnúť aj to najlepšie, čo vzniká na slovenskej videoklipovej scéne.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace