Akce

Kasárna Karlín chystají tematickou koncertní sérii

New Candys (it) + Science Killer
01. 12. 2023 19:00
Kasárna Karlín, Praha

Podzimní program karlínských kasáren nabídne sérii koncertů, v jejichž rámci se představí zajímavá jména, která aktuálně rezonují evropskou, potažmo světovou neo-psychedelickou scénou. Zahraničním interpretům budou sekundovat také poutavé produkty domácí scény.

S lehkou symbolikou je spojen koncert 16. listopadu, večer před státním svátkem Den boje za svobodu a demokracii. Vystoupí totiž trio Love'n'Joy. Jedna z neúspěšnějších ukrajinských indie rockových kapel s mezinárodním potenciálem musela opustit své domovy a ocitla se na „nekončící tour“ po Evropě a Velké Británii. V rámci svých koncertů sbírá finanční prostředky na charitativní sbírku Musicians Defend Ukraine. Na oplátku přináší chytlavý psych-pop s prvky brit-popu a psychedelie 60. a 70. let. Sekundovat jim bude domácí divoká partička Panoptikum z Brna. Neotřelé pojetí psychedelie s téměř až hudební nezařaditelností na bázi alternativního rocku s hlasem legendárního dabéra Ladislava Županiče.

Pravděpodobný „highlight“ celé série se chystá na pátek 1. prosince. To vystoupí italští New Candys. Ti si vybudovali výrazné jméno na mezinárodní scéně v generaci současných neo-psychedelických kapel. Jejich tvorba by se dala s nadsázkou charakterizovat jako lehce temný rock’n’rollový étos s mysticky chytlavými melodiemi. Do tandemu by k italské čtveřici měli sednout noise-rockoví Science Killer.


Poslední koncertní večer připadá na 13. prosince, kdy vystoupí pomyslný černý kůň série Spiral Drive. Tahle kapela patří k jednomu z nejvýraznějších úkazů na německé alternativní scéně poslední doby. Debutové album Unity vyšlo teprve v roce 2019, přesto poslechovost nahrávek k dnešku překročila statisíce streamů, z toho největší dosah mají trochu překvapivě v USA. Na poměrně ještě mladou kapelu z Evropy, hrající alternativní-psychedelický rock velmi solidní počin. Spiral Drive pak sami sebe označují za spacerockovou kapelu, ale v jejich konceptu jsou slyšitelné i ozvěny grunge a indie. Doprovodí je Sépie Z Hor. Čtyřka muzikantů, která má improvizaci na prvním místě. Bicí, basa, saxofon, housle a efekty.

Info

Kasárna Karlín
web prostoru

foto © Anna Evstigneeva

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Projekt Konektiv míří do Hradce Králové

redakce 06.12.2023

V rámci projektu se ve Studiu Divadla Drak představí nová hudební spojení, kde se prolínají rozmanité hudební žánry a kultury, ze kterých jednotliví hudebníci pocházejí.

Ghostly Kisses a DJ Shadow v Praze

redakce 04.12.2023

DJ Shadow vyrůstal v osmdesátkách, což je skutečnost, kterou jeho hudba nezapře – a ani nechce.

Prosinec s Kabinetem múz

redakce 01.12.2023

Na co nás zve Kabinet múz v prosinci?

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace