Zprávy / Pozvánky

Kasárna Karlín se otevřou hudbě Mikea Oldfielda

Kasárna Karlín se otevřou hudbě Mikea Oldfielda

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.07.2023

Světový hit Moonlight Shadow, kultovní film Vymítač ďábla, nebo knižní sci-fi bestseller Zpěv vzdálené Země. To je krátký výčet z dlouhého seznamu počinů, se kterými je spojen populární skladatel a multiinstrumentalista Mike Oldfield. V Česku existuje unikátní koncertní soubor, který se zaměřuje na velmi propracovanou prezentaci Oldfieldovy tvorby. S repertoárem alba Tubular Bells II i dalšími známými hity navštíví poprvé Prahu. Projekt Oldfield vystoupí v úterý 1. srpna v Kasárnách Karlín.


Oldfieldovo nejvíce stěžejní dílo je album Tubular Bells, na které navazují stejnojmenné tituly označené II, III, 2003, 50th Anniversary a The Millenium Bell. Nahrávka byla poprvé vydaná v květnu 1973 a později toho roku se dostala na první místo britského žebříčku prodejnosti. Úvodní část tohoto instrumentálního alba byla použita v kultovním hororu Vymítač ďábla. To nastartovalo Oldfieldovu bohatou kariéru, ve které vydal přes 24 alb a na mnoha dalších projektech se podílel. V roce 1975 obdržel cenu Grammy právě za nejlepší instrumentální kompozici Tubular Bells - Theme from The Exorcist.

V zaujetí Oldfieldovou tvorbou vznikl před jedenácti lety ve Vrchlabí hudební soubor Projekt Oldfield pod vedením Aleše Vejnara. Soubor vystupuje pod záštitou ZUŠ Vrchlabí a za dobu jeho existence jím prošlo na 50 hudebníků složených z učitelů, žáků, nebo absolventů. Aktuálně zde působí 21 členů a současný repertoár se skládá z Oldfieldova alba Tubular Bells II plus několika známých hitů. Podoba repertoáru vznikala tři roky, kdy jeden rok trvalo sepsání partitur, půl roku programování syntezátorů a rok a půl zkoušení. Soubor za celou dobu svého trvání vystoupí v Praze vůbec poprvé. Zároveň se však po několika letech jedná o derniéru současného repertoáru.

Info

Projekt Oldfield: Tubular Bells II Live
1. 8. 2023 19:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © se svolením Projektu Oldfield

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Floex Ensemble na Moderně

redakce 24.11.2023

Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.

Načeva a Zdivočelí koně v Kasárnách Karlín s novými písněmi

redakce 24.11.2023

Monika Načeva a Zdivočelí koně přináší zhudebnění básní umělců pronásledovaných minulým režimem z 60.–80. let.

Misia Bieńko na Piano Potrvá

redakce 22.11.2023

Misia Bieńko odehrála mnoho koncertů v kapele s Misiou Furtak a Haniou Rani. Její sólový koncert uslyšíte na konci listopadu v Praze.

Zrození Moodyho Allena

redakce 21.11.2023

Moody Allen je audiovizuální projekt, který skrze stejnojmennou postavu vypráví sérii reportážních příběhů reflektujících aktuální dění v Česku i ve světě.

Křest knihy Hovada usmrtí stoka

redakce 20.11.2023

Kniha nebude mít moc stránek, nebude to složité čtení, nemusíte to číst a rozhodně se nejedná o literaturu.

Hard to Frame pokřtí novou desku

redakce 19.11.2023

Po zveřejnění singlů Stranger in Your Heart, Stale Situation a Plastic Stars Above přicházejí Hard to Frame s druhým albem Plastic Stars.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace