Zprávy / Pozvánky

Kasárna Karlín se otevřou hudbě Mikea Oldfielda

Kasárna Karlín se otevřou hudbě Mikea Oldfielda

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.07.2023

Světový hit Moonlight Shadow, kultovní film Vymítač ďábla, nebo knižní sci-fi bestseller Zpěv vzdálené Země. To je krátký výčet z dlouhého seznamu počinů, se kterými je spojen populární skladatel a multiinstrumentalista Mike Oldfield. V Česku existuje unikátní koncertní soubor, který se zaměřuje na velmi propracovanou prezentaci Oldfieldovy tvorby. S repertoárem alba Tubular Bells II i dalšími známými hity navštíví poprvé Prahu. Projekt Oldfield vystoupí v úterý 1. srpna v Kasárnách Karlín.


Oldfieldovo nejvíce stěžejní dílo je album Tubular Bells, na které navazují stejnojmenné tituly označené II, III, 2003, 50th Anniversary a The Millenium Bell. Nahrávka byla poprvé vydaná v květnu 1973 a později toho roku se dostala na první místo britského žebříčku prodejnosti. Úvodní část tohoto instrumentálního alba byla použita v kultovním hororu Vymítač ďábla. To nastartovalo Oldfieldovu bohatou kariéru, ve které vydal přes 24 alb a na mnoha dalších projektech se podílel. V roce 1975 obdržel cenu Grammy právě za nejlepší instrumentální kompozici Tubular Bells - Theme from The Exorcist.

V zaujetí Oldfieldovou tvorbou vznikl před jedenácti lety ve Vrchlabí hudební soubor Projekt Oldfield pod vedením Aleše Vejnara. Soubor vystupuje pod záštitou ZUŠ Vrchlabí a za dobu jeho existence jím prošlo na 50 hudebníků složených z učitelů, žáků, nebo absolventů. Aktuálně zde působí 21 členů a současný repertoár se skládá z Oldfieldova alba Tubular Bells II plus několika známých hitů. Podoba repertoáru vznikala tři roky, kdy jeden rok trvalo sepsání partitur, půl roku programování syntezátorů a rok a půl zkoušení. Soubor za celou dobu svého trvání vystoupí v Praze vůbec poprvé. Zároveň se však po několika letech jedná o derniéru současného repertoáru.

Info

Projekt Oldfield: Tubular Bells II Live
1. 8. 2023 19:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © se svolením Projektu Oldfield

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace