Články / Seriály

Katetr: Bičiz, bejzbol, brunn, z dálky píseň tesklivá

Katetr: Bičiz, bejzbol, brunn, z dálky píseň tesklivá

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 25.04.2021

Škwor mají bohový klip, kde hrajou v infra brejlích napojených na matrix. Kupodivu se u toho cítím o dost lépe než u nového singlu Davida Kollera Vězenkyně, jehož text napsal Jáchym Topol. „Musím říct, že tohle má naprosto úžasný nečeský zvuk,“ říká fan na jutup, jsou tam i odvážnější názory. Škvory na ně. „Já myslel, že je to vtip a že už bude líp!“

Kucharski - Beze jména
Nová deska u Indies Scope a kapela Václava Bartoše, dříve Fru Fru. Alternativní poprock? Hudba Třebíč.


Zuby nehty - Srdce ven
U stejného vydavatelství vychází i nové album skupiny Zuby nehty. Ten holčičí výraz jim asi zůstane navždycky? Srdce ven, čert to vem.


Luisa - Pussycat
„Moje bičiz hrajú s tvojími gulami bejzbol.“ Aow. Luisa by mohla poslat svoje feny na SickBraina, než se ulíže k smrti.


Jaf34 - Empty
Hudebník pod maskou. Poněkud zprofanovaná image a debutová deska o „koloběhu života a jeho prázdnotě“. Rozmáchnuté, vypiplané, s mnoha hostujícími muzikanty žánrově podobně rozmáchlými, od Manon meurt po Himalayan Dalai Lama. Uzavírat třináctiminutovou skladbou, na to už musíte být Gira. Nebo geroj.


Blue Chesterfield - My Burning House
David Jirka s tváří smutného jinocha má pozoruhodný vokál. Písničky jsou to pěkné, jakkoliv z nich vzory koukají jako velké oči z medailonku po babičce, což není výhrada. Spíš probuzený zájem. Vydali Drug Me Records, label Kill the Dandies!, ale jejich garážovky v tom nehledejte. Hoří mu dům, ale nechte ho tam, schválně co z něj ještě vyleze…


Redzed - Junkie Sex Appeal
Oblíbenost tohohle rappera je mi trochu záhadou, resp. by mě nenapadlo, že lidi na konci dvacátých let ocení mix rapu a metalu, ze kterého smrdí Control Machete i holandský producent Junkie XL. Ten debutoval v roce 1997 deskou, která je z dnešního hlediska poněkud úsměvná. Čili props za flashback týdne. A taky za to, že Junkie Sex Appeal je podle Redzeda jen EP, devítipoložkové, a že na konci videí na jutup nevlaje merch. Link na Spotify, Mediafire, čau.


Pablo's - Záchranná Vesta
Opačná strana světa, namísto seksepílu smažky citliví hoši. Singl z chystané desky Akvárium. Chvíli jsem musel hledat, jak se ten sitcom jmenoval – Helena a její chlapci. Flashback číslo dva.


DJ Fatte - F--k You
Všude slyším holandský breakbeat… Tak jako tak, track není vůbec nasranej, jak by mohl podsouvat jeho název. Z labelu TyNikdy bych tento týden volil spíš Paulieho Garanda, produkce Maiky Beatz je výživnější.


Martin Matys - Sám
TyNikdy do třetice všeho nejlepšího. Příjemně introspektivní track z nového ípka Neosoul. „Keď nemám plán, tak umieram jak Viktor Sheen, a všade okolo mňa splín.“


Sinks - Serotonin
Trojka z Brna vydá v květnu desku. Singl úplně neukáže její žánrový rozptyl, o to víc se můžeme těšit. Image, poetika, originální naléhavost.


Dukla - Z dálky píseň
Pohlazení na závěr. Pět písniček nepřesahujících tři minuty, z toho jeden tradicionál, hostující zpěvačky ze skupin Maryland a Tamara. Sestry. Jímavé jako nic jiného.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Cesta kolem světa za půl hodiny

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, su 12.05.2021

Z nových tracků vybíráme samé průsečíky, Donovan s Davidem Lynchem v nás probouzí vnitřní hippíky, Nine Inch Nails by s Health by nejraději všechno spálili, kdo další?

Katetr: Samý žal

Jarmo Diehl 09.05.2021

Vypsaná fixa zní, jako kdyby se Květy a Hm… sešli na smutném večírku. „Já chtěla bych žít v tom stromu,“ zpívá Márdi. Co na to rappeři? O životě po životě.

Radio FMz: Billie Eilish, Fvck_Kvlt a hledání štěstí

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina 05.05.2021

Traumata zpracovává v intimní baladě Billie Eilish a na domácím hřišti se duševní nerovnováze pověnuje také Fvck_Kvlt. Ale je i veseleji.

Vstupní prohlídka: Très

redakce 04.05.2021

Pražské instrumentální trio vzniklo, když se jejich členové shodli na tom, že country i jazz jsou fajn, ale málo.

Katetr: Navždy poznamenaní

Jarmo Diehl 02.05.2021

Cenu za hymnu týdne s přehledem získává Radical Chef z Fck Them. Je slovenský hip hop napřed? Co na to dalajláma, malej Péťa nebo Robin Zoot. A najde se Dori?

Radio FMz: Simz, Smerz, Squid a další slasti

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 28.04.2021

Nový singl hlásí Squid, Little Simz, Smerz, The Chemical Brothers, Iceage a frontwoman The Sweet Release of Death. Vybíráme za vás!

Radio FMz: Šťavnaté riffy, polotučné beaty a zaprášené R&B

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, su 21.04.2021

Redakční tipy na nové singly, Tirzah a Mica Levi, A Place to Bury Strangers, Bicep a Huey Mnemonic. Tuc tuc.

Vstupní prohlídka: Acoustic Needles

redakce 19.04.2021

Projekt tří bubeníků, profesora a jeho dvou žáků? Seznamte se s Acoustic Needles. Ve vstupní prohlídce bilancujeme nad současným světem i ideální backstagí.

Pod pultem Kabinetu #7

David Mikeš 16.04.2021

Brněnská skupina Bare Escape je v Kabinetu múz jako doma, aby taky ne. Co vytáhl z distra bubeník David Mikeš?

Radio FMz: Cupcakke, Japanese Breakfast, Darkside a další dobroty

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 14.04.2021

Písničkářka Japanese Breakfast teskní, producentka Pan Daijing filozofuje a rapperka Cupcakke svůj protějšek pro jistotu rovnou utopí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace