Články / Seriály

Katetr: Bičiz, bejzbol, brunn, z dálky píseň tesklivá

Katetr: Bičiz, bejzbol, brunn, z dálky píseň tesklivá

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 25.04.2021

Škwor mají bohový klip, kde hrajou v infra brejlích napojených na matrix. Kupodivu se u toho cítím o dost lépe než u nového singlu Davida Kollera Vězenkyně, jehož text napsal Jáchym Topol. „Musím říct, že tohle má naprosto úžasný nečeský zvuk,“ říká fan na jutup, jsou tam i odvážnější názory. Škvory na ně. „Já myslel, že je to vtip a že už bude líp!“

Kucharski - Beze jména
Nová deska u Indies Scope a kapela Václava Bartoše, dříve Fru Fru. Alternativní poprock? Hudba Třebíč.


Zuby nehty - Srdce ven
U stejného vydavatelství vychází i nové album skupiny Zuby nehty. Ten holčičí výraz jim asi zůstane navždycky? Srdce ven, čert to vem.


Luisa - Pussycat
„Moje bičiz hrajú s tvojími gulami bejzbol.“ Aow. Luisa by mohla poslat svoje feny na SickBraina, než se ulíže k smrti.


Jaf34 - Empty
Hudebník pod maskou. Poněkud zprofanovaná image a debutová deska o „koloběhu života a jeho prázdnotě“. Rozmáchnuté, vypiplané, s mnoha hostujícími muzikanty žánrově podobně rozmáchlými, od Manon meurt po Himalayan Dalai Lama. Uzavírat třináctiminutovou skladbou, na to už musíte být Gira. Nebo geroj.


Blue Chesterfield - My Burning House
David Jirka s tváří smutného jinocha má pozoruhodný vokál. Písničky jsou to pěkné, jakkoliv z nich vzory koukají jako velké oči z medailonku po babičce, což není výhrada. Spíš probuzený zájem. Vydali Drug Me Records, label Kill the Dandies!, ale jejich garážovky v tom nehledejte. Hoří mu dům, ale nechte ho tam, schválně co z něj ještě vyleze…


Redzed - Junkie Sex Appeal
Oblíbenost tohohle rappera je mi trochu záhadou, resp. by mě nenapadlo, že lidi na konci dvacátých let ocení mix rapu a metalu, ze kterého smrdí Control Machete i holandský producent Junkie XL. Ten debutoval v roce 1997 deskou, která je z dnešního hlediska poněkud úsměvná. Čili props za flashback týdne. A taky za to, že Junkie Sex Appeal je podle Redzeda jen EP, devítipoložkové, a že na konci videí na jutup nevlaje merch. Link na Spotify, Mediafire, čau.


Pablo's - Záchranná Vesta
Opačná strana světa, namísto seksepílu smažky citliví hoši. Singl z chystané desky Akvárium. Chvíli jsem musel hledat, jak se ten sitcom jmenoval – Helena a její chlapci. Flashback číslo dva.


DJ Fatte - F--k You
Všude slyším holandský breakbeat… Tak jako tak, track není vůbec nasranej, jak by mohl podsouvat jeho název. Z labelu TyNikdy bych tento týden volil spíš Paulieho Garanda, produkce Maiky Beatz je výživnější.


Martin Matys - Sám
TyNikdy do třetice všeho nejlepšího. Příjemně introspektivní track z nového ípka Neosoul. „Keď nemám plán, tak umieram jak Viktor Sheen, a všade okolo mňa splín.“


Sinks - Serotonin
Trojka z Brna vydá v květnu desku. Singl úplně neukáže její žánrový rozptyl, o to víc se můžeme těšit. Image, poetika, originální naléhavost.


Dukla - Z dálky píseň
Pohlazení na závěr. Pět písniček nepřesahujících tři minuty, z toho jeden tradicionál, hostující zpěvačky ze skupin Maryland a Tamara. Sestry. Jímavé jako nic jiného.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: The Sidewaves

redakce 27.09.2021

Na internetech se toho o nich příliš nedočtete, tak jsme šli přímo ke zdroji. Indiepopoví The Sidewaves.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Douška vydavatelská: Real Music House

redakce 15.09.2021

Vydavatelství Real Music House je na slovenské hudební scéně jedenáct let a za tu dobu vydalo více jak sto nahrávek.

Pod pultem Kabinetu #9

Jakub König 13.09.2021

Kittchen má rád kitchen v moravském velkoměstě, taky chvíle s kafem před klubem, anebo nákupy v místním vinylovém krámku. Co si nakoupil v Kabinetu múz?

10 + 1 = Irena Havlová

redakce 04.09.2021

Irena Havlová nám dala poslechnout pár písniček oblíbených i formativních, do nichž se rádi propadneme. Stejně jako do koncertů Havlových.

Kam na rajz s Ondřejem Bezrem

redakce 02.09.2021

Hudební publicista, portrétista, dramaturg a muž dlouhých uší se chystá nejen na vlastní festival.

Vstupní prohlídka: Waterbased

redakce 30.08.2021

Velká naděje ze Slovenska, toho času v Praze, to je slovenské dreampopové duo Waterbased. Co o nich víme?

Vstupní prohlídka: Lofn

redakce 29.08.2021

Zkraje září jim vychází první dlouhohrající nahrávka Post-Apo Romance, a to hned na výrazném zahraničním labelu Veyl.

Vstupní prohlídka: Josefina Dusk

redakce 25.08.2021

A protože Josefína Dušková učarovala i nám, nesmí chybět v lajnapu druhého ročníku festivalu Moody Moon Noize. Jak se umělkyně dívá na svět kolem nás?

Kam na rajz s Demim Mortuusem

redakce 23.08.2021

Demi Mortuus, coby člen Sanctuary crew, která pořádá goth friendly koncerty, festival Prague Gothic Treffen a parties Batsave či Dark 80s, nás pozve nejen do Futura a nejen mezi gotiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace