Články / Seriály

Katetr: Černé díry, hebký mech

Katetr: Černé díry, hebký mech

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 11.07.2021

Letní hity vládnou, tenhle týden v rytmu písničky Keby bola moja. Majself a jeho krů moc pěkných moc pěkně oblečených lidí. Zkoušel si někdo vytetovat na holou lebku nákres toho, co je v ní? „Už ani neviem či mi tie vyjebané reči lezú na nervy, alebo ich potrebujem k životu.“ Placáka.

Sawsane - Rap Mona Lisa
„Chci cejtit basy zdola, ať soused benga volá…“ Basy moc necejtim, ale mladická frenetičnost to vyrovná. „Rap Mona Lisa, rap mě chce lízat.“ To je asi metafora.


Maniak & DJ Wich - Černej kůň
Černej kůň. Uvažuju, jestli honění vlastního trika je pořád žánrový atribut, nebo rappeři věří tomu, co… prezentují? „Pravda, nemám kredit, já mám totiž paušál/ Dark horse - Katy Perry, dělám zlato do uší.“ Hepry. Funkční refrén a slovní vata.


Psycho Rhyme - Bars'n'Rol
Netuším, o čem je řeč, tak daleko jsem v sémantické prázdnotě nebyl, ale hudební podklad je příjemně mimo současnou produkci.


Vercetti ft. Blako - Bounce
Dobrá délka tracku. Blako nezní jako každý druhý, i když message bych tu nehledal. Pouliční psi, přirozenost se cení.


Ventolin - Mech
Singl z chystané desky Dneska se vyčasilo. „Žádný spěch, je tu krásný mech.“ To tak nějak shrnuje všechno. Deviaci textovou, hudební, celkovou poetiku písničky i klipu, který natočila Johana Novotná aka Johuš Matuš.


Forbidden Society & T-Man - Don’t Push Me
Dark drum & bass. A jo, řekl bych, že je to temné jako černá díra, kdyby to nebylo společensky nevhodné. Zhasnutá díra?


Vellocet Roll - Wanderers of the Dark / The Night is Silent Fragrant Oil Layer
Video pražských Vellocet Roll spojuje dvě skladby a je předzvěstí nové desky. Psychedelie se zbarví do mnoha nových barev. Tohle bude jedna z desek roku.

Info

foto © vendettaventuno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Jan Barnet a Petr Horák (Rosnička)

redakce 05.08.2021

Jak se plánuje festival v době pandemie a jak se během deseti let změnil? Ptáme se organizátorů Jana Barneta a Petra Horáka.

Anketa – festivalová, díl 2.: „Hrajeme s tím, co máme.“

redakce 29.07.2021

Oslovili jsme pořadatele několika festivalů a ptali se na to, jak přípravy probíhají a proč na jejich akce jezdit. Odpovědi jsou stejnou měrou zajímavé jako překvapivé, posuďte sami.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Karous

redakce 27.07.2021

Snad se Brňáci poučí od Pražáků, kteří svůj boj o veřejný prostor a architekturu už prohráli, říká Pavel Karous.

Vstupní prohlídka: Anika Nilles (Nevell)

redakce 26.07.2021

Přednáší na uměleckých školách doma, ale i ve Velké Británii nebo Kanadě, média její tvorbu označují jako "progressive pop". Naživo i u nás na Dobršské bráně.

3na3: Jan Tomšů (Zvěřinec)

Jiří Přivřel 23.07.2021

Zlínský kreativní spolek Zvěřinec zve na Slavnost v houští, festival rychlé a pomalé hudby. Co v něm číhá?

Vstupní prohlídka: Cacao Mental

redakce 22.07.2021

Zběsilá směs, unikátní koncerty, psychedelická elektro-cumbia z Milána. Ještě než v Poličce vystoupí, jsme z nich dostali pár unikátních náhledů na tento svět.

Kam na rajz s Bárou Olšanovou

redakce 21.07.2021

Festival Pop Messe se po pandemických bolestech a odkladech konečně dočká prvního ročníku. Členka pořadatelského týmu Bára Olšanová nám dala své tipy na to, kam dál o prázdninách vyrazit!

Vstupní prohlídka: Bibione

redakce 19.07.2021

Debutové album vydáné u Stoned to Death sklízí úspěchy, naživo si je můžete vychutnat třeba hned na prachatickém festivalu Vivat vila.

Tak daleko, tak blízko: Raptor Koch

redakce 18.07.2021

Multiinstrumentlista Stano Sninský zvaný též Raptor Koch hnízdí ve slovenské vesničce Jasenov v oblasti Humenné nedaleko Prešova. Jak odtamtud vidí svět?

Kam na rajz s Luďkem Strašákem

redakce 14.07.2021

Jeden z pořadatelů Folkových prázdnin a vedoucí Městského kulturního střediska Náměšť nad Oslavou Luděk Strašák zve na sympatické akce tohoto léta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace