Články / Seriály

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 24.01.2021

Co nového na česko-slovenské scéně? Co nevidět vydají desky Dominik Suchý, Oliver Torr, Places nebo February. Ale o tom si něco řekneme až příště. Tento týden všechno od folku po rap. A samosebou se podíváme, co je nového u Milion+. Bude letos olympiáda? Ta animovaná určitě.

CI3 – Koně
Ostravská formace, která vznikla z Café Industrial, debutuje. Tedy zatím vybírá na desku na Hithitu. Taky cituje Sylvaina Tessona: „Co je to společnost? Pojmenování pro svazek vnějších proudů, které tlačí na kormidlo naší bárky, aby nám zabránily vést ji směrem, který považujeme za správný.“ A to zase jo. Jazz i folk, čundry nového tisíciletí. Skalám do žeber.


Bottled Fish – No One
První EP pražských Bottled Fish o čtyřech písničkách evokuje pár indierockových jmen typu Nierika. Ženský vokál je příjemný v hloubkách, ve výškách méně. Osobitá atmosféra, it was rainy in Hong Kong. Slušný začátek.


Sis Elo – Party
Sledovat párty v klubu je dneska poněkud… Bizár? Saxofonistu v županu jsem snad ještě nikdy neviděl.


Prago Union – Olympionik
Kata zjevně baví tisíc roli během jedné písničky, převlíkací klipy jsou vizuálně vděčné. Hudebně lehoučké jako obláček, představuju si, že Prago Union budou samplovat filmové orchestrálky pod vedením Františka Belfína a Milivoje Uzelace. Tak jako tak, nikdo u nás neumí tolik slovních hříček na centimetr čtvereční jako Kato. „Zlato za přepážkovej běh…“ Brečim.


Liem – Nože
Liem se snaží být nenuceně působivý, civilní i emotivní. Tady mu to celkem vychází, i když bez krvavé flákoty hovězího bych se obešel. Vizuál je jinak nápaditý, autíčkový nápad funguje. A ne, Lanu del Rey to nepřipomíná.


Small Town Life – Common Grey
Debut slovenské kapely Jakuba Spiszaka (Our Stories, Genuine Jacks), který reflektuje pokrytectví a plytkost své generace. Velké cíle. Garage-punk? Zaujme hlavně osobitá atmosféra, nenápadné tlakování.


Hasan – Tesla
„A ty se nesnaž líbit všem, takoví lidi se nelíběj nikomu…“ Smackův fít je motivační leda tak pro šestileté děti. Tahle lyrics videa jsou něco jako komerční letáčky, nicméně konfrontace Hasana a Smacka je zajímavá velmi.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Dominik Suchý

redakce 23.02.2021

„Snažím sa robiť hudbu, ktorá znie, ako keď vidíš Rothkove obrazy, čítaš Kunderu, pozeráš Interstellar, počúvaš Pärta...“ Poznejte Dominika Suchého z Tittingur a Weltschmerzen.

Katetr: Pozitivní energie, preejakulační syndrom, smíření

Jarmo Diehl 21.02.2021

Kanye West a Kim Kardashian jsou rozvedení, Hugo Toxxx masturbuje, nic co by vybočovalo z mezí tohoto světa.

Co právě v elektru kutěj: "Jsem v píči. Prší a venku se setmělo..."

Richard Kutěj 19.02.2021

Únorový díl novinek na elektronické experimentální scéně není veselý, zato je pestrý.

Tak daleko, tak blízko: Inau

redakce 16.02.2021

Můžete ho pamatovat z neklidné noiserockové dvojice Kontroll, ale možná jste registrovali až jeho osobitý rap coby Inaua.

Vstupní prohlídka: Nina Berglová

redakce 15.02.2021

Čerstvá tvář u Slnko records Nina Berglová se pohybuje mezi jazzem, klasickou hudbou, elektronikou i popem. Kdo ji v její tvorbě inspiroval?

Katetr: Zas nový tetování (srdce)

Jarmo Diehl 14.02.2021

Každá emoce je politika. Pak není divu, že v jednom zátahu posloucháme kapely Zrní i Kurvy Češi.

Track týdne: The Armed - All Futures

Dominik Polívka 11.02.2021

Detroitské mathcorové kapele The Armed se po dvanáct let dařilo držet své členy v utajení. S novou desku je tu překvapení.

Food Moon: Bistro Střecha

redakce 09.02.2021

Jídlo, po kterém zůstane dobrý pocit, chutná nejlépe. O recepty do pravidelné rubriky jsme poprosili veganské bistro provozované Sociálním družstvem Střecha.

Vstupní prohlídka: Penumbra Vortex

redakce 08.02.2021

Penumbra Vortex zkoumá ambientně-droneové krajiny, co ho k tomu inspiruje?

Katetr: Nebuď hovado

Jarmo Diehl 07.02.2021

UDG vydali Banging my head.i „nový drsný videoklip s názvem Plachty“. Co na to další skupiny, písničkáři, rappeři a písničky vůbec?

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace