Články / Reporty

Když seš blbej, tak seš blbej (Povodí Ohře)

Když seš blbej, tak seš blbej (Povodí Ohře)

Tomáš Slina | Články / Reporty | 11.02.2018

Smrdí to tady blitkama nebo se mi to zdá? To nejsou blitky, to bude ta rozbrušovačka ze včerejška. O místním odéru, smradu a Paprscích přemítáme v nekonečné frontě na drink, pražská ty vole kavárna se za intelektuálním výkvětem Západních Čech táhne jak smrad, klidně až do kláštera. Není tu k hnutí. Skrz dveře slyším Sisiho, jak vítá nadšený dav, tělem proběhne nervový tik, sakra, tohle tu už dlouho nebylo. Podladěné kytary, country, řev. BLUES! Z fleku do Šumperka. Kde se to v nich vzalo? Smrdím taky.

„Tahle je pro naše nejvěrnější fanoušky. Sou dva. Ještě jsme ji nikdy nehráli, budou čumět.“ Sisi je zjevně ve formě – poetika s politikou v rovnováze, někdy táhne s kapelou, jindy zabere čelně proti. Tak jak to máme rádi. Je to hnusný, zpocený a sprostý, boogie se potkává s androšem, tohle by se Magorovi líbilo, bleskne mi hlavou, těžko říct proč. Jedna kytara přísahá na garáž, druhá jede flojdy, chvíli se držíte za hlavu, jak je to nahlas, pak najednou přichází ztišení, do kterého se najednou surově ozve „když seš blbej, tak seš blbej“. To bolí. Sorry, Edith, dneska beze mě, vím už v půlce setu hochů od řeky. Takovýhle kapely by neměli začínat. Možná ani hrát.

„Podívej, před chvílí hrál beglajt na cigar box a teď si bere Straťáka, slyšíš ten rozdíl?“ Dva rozumbradové, samozřejmě přímo za mnou. Na pódiu se potí krev a kapou sliny, tyhle teoretici rozebírají stupnice. Kokoti. Majestátní Ostrovy balí nervy do šmirglpapíru – spiklenecký rytmus, rumba koule a nihilismus. Sexy? Asi jako bouračka. Esa, Esqmeg, Climatizado. Štěstí! Fuj.

Info

Povodí Ohře + Edith
9. 2. 2018 Kaštan, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mullety i máslové preclíky (Wave-Gotik-Treffen)

redakce 13.06.2019

Další rok existence letitého festivalu, tentokrát s pořadovým číslem 28? Některé kostýmy se nevyplatí měnit.

Život je stoka a Chee Chaak legenda!

redakce 12.06.2019

Chee Chaak nejde zapomenout, stejně jako popsat, o což se naivně pokouší následující dotazník dvou nových návštěvnic a jednoho rezidenta. Kapely, vosery, bizáry a hlášky.

Kluci jsou zpět a říkaj‘ si o potíže (Dropkick Murphys)

redakce 12.06.2019

Být ortodoxním pankáčem, jakože nejsem, možná bych podobně remcal i po jejich pražském koncertu. Nicméně, punku bylo ten večer rozhodně více než vloni.

Nebezpečně povědomí Godsmack

redakce 11.06.2019

Trumfy drží Godsmack v rukou dva: stále umí napsat sakra hitovky a zpěvák Sully Erna je umí prodat. Stačí to?

Náplast na duši Toma Rosenthala

redakce 11.06.2019

Rosenthalovou doménou je textová zkratka, kterou přiléhavě komentuje realitu všedního dne. Jak to funguje naživo?

NorthSide 2019: Kamarádi do deště

redakce 11.06.2019

Slzy štěstí v očích, věrné vyřvávání láskyplného textu a nekonečný aplaus ukončil rychlý přesun na hlavní stage. Dojáky i deště na severu Dánska.

NorthSide 2019: Idles a ti další

redakce 08.06.2019

Kytarista Mark Bowen odehrál celý koncert ve spoďárech, následný přechod na Migos nás ale rozhodil ještě víc. Naštěstí tu ale lesní víly pletou květinové věnce...

NorthSide 2019: Hiphopová mše s moshpitem

redakce 07.06.2019

Mike Skinner obdaroval diváky v předních řadách nejdříve šampaňským, poté i návštěvou moshpitu. Birminghamský kazatel šířil radost i lásku a navnadil na nabuzený koncert Tame Impala...

Billy, jsi pořád frajer! (The Smashing Pumpkins)

redakce 07.06.2019

Zpívalo se, tleskalo, ve vzduchu trčely mobily a Corgan se konečně začal usmívat. A pak to celé zase spadlo.

Neobyčejný maticový klíč (Tool)

redakce 06.06.2019

Téměř mystická atmosféra vycházela z úplného zákazu pořizování záznamů na mobilní telefony pod hrozbou vyhození z koncertu...