Akce

King Gizzard & The Lizard Wizard, Little Big přidávají

King Gizzard & The Lizard Wizard (aus)
12. 03. 2023 19:00
Velký sál Lucerna, Praha

První koncert vyprodali za několik dní, teď přidávají druhý. SaSaZu čeká 4. a 5. listopadu jedinečný večírek s Little Big. Pokud jste si vstupenku koupit nestihli, máme dobrou zprávu, vstupenky na druhý koncert jsou právě v prodeji. Tuhle skvělou show si tak klidně můžete dát dvakrát. A australský unikát King Gizzard & The Lizard Wizard vydá v říjnu tři desky – a vrátí se s nimi do Prahy.


Little Big si nikdy nedávali malé cíle. Přes první virální rave-punková videa se dostali ke kolaboracím s Tommym Cashem, Ghostemanem i Sachou Baronem Cohenem a dnes je z nich bez nadsázky globální fenomén. Jejich aktivismus a protiválečná rétorika jsou navíc aktuálně silnější než kdy dříve. Duo hudebníků Ilja Prusikin a Sofja Tajurskaja pochází z ruského Petrohradu, v reakci na ruskou válečnou invazi se letos na jaře usadilo v Los Angeles. Aktuální skladba Generation Cancellation otevřeně odmítá ruskou válku na Ukrajině.

Na jejich první český koncert museli zdejší fanoušci čekat roky, na ten druhý o poznání méně – australští psychrockeři King Gizzard & The Lizard Wizard se totiž vrací nedlouho poté, co vyprodali pražské Divadlo Archa. A v kapse budou mít hodiny a hodiny nové hudby. Co od nich taky čekat jiného. King Gizzard & The Lizard Wizard jsou naprostý unikát, nejen díky tempu, v jakém chrlí další a další nahrávky. Jsou mistry hypnotických kytarových a synťákových ploch, jejich hudba dokáže uhranout a povznést; k čemu jsou psychedelické drogy, když máme King Gizzard & The Lizard Wizard? Na začátku října vydali album s názvem Ice, Death, Planets, Lungs, Mushrooms and Lava a až jim 28. října vyjde deska Changes, završí tím kapela pětici letošních releasů. King Gizzard jsou hlídači nekonečné studnice riffů a jiných nápadů, kapelou, se kterou čas plyne docela jinak. Nikdy není tak docela jasné, s čím se vytasí – ale pokaždé to je zábava.

fotogalerie z minulého koncertu zde

Info

Little Big (ru)
4. + 5. 11. 2022
SaSaZu, Praha
Fb událost

King Gizzard & The Lizard Wizard (aus)
12. 3. 2023 19:00
Velký sál Lucerna, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace