Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Fleet Foxes - Fool's Errand

KlipyTipy: Fleet Foxes - Fool's Errand

Michaela Švandová | Články / Seriály / / KlipyTipy | 06.06.2017

Kéž by život probíhal jako film s Kate Hudson. Přijít, potkat, zamilovat se, těžká romantika. Zákonitě následuje zádrhel, ale po krátkém deštivém sprintu na letiště je všechno vlastně jednoduché. Jenže tak to mimo monitory nefunguje. Svoje ví i Fleet Foxes, kteří ve svém druhém singlu Fool's Errand z nadcházející desky Crack-Up vyprávějí poněkud realističtější příběh. Přání člověka je někdy silnější než realita a vymanění se z pralesa svých tužeb a představ může vyústit v pád obličejem na dlažbu. Ať už se dláždění na okraj džungle dostalo jakkoli. I was thin and I saw all life in you/ A fool’s errand.

Klip amerických indie folkařů Fleet Foxes jako by byl otiskem nedávné kolaborace Bonobo a Rhye. Idylickou podívanou plnou vln, skal a strání tu ale ruší postava v černém, zmítající se v uhrančivém vnitřním boji, který připomíná záběry z Vymítače ďábla. Přírodní scenérie a prapodivně trhavá choreografie tak nabízí místy makabrózní, leč neodolatelnou podívanou. Zoufalost posledního pohledu na protagonistku kvituje i táhlé outro postavené na chorálu a piánu. Interpretace psa sedícího na zadním sedadle auta zaparkovaného v temném lese už je na vás.


Název třetího alba Fleet Foxes může odkazovat k nespoutanému smíchu nebo emocionálnímu zhroucení, atmosféra nového videoklipu ale slouží jako solidní ukazatel. Crack-Up vychází 16. června a nedočkavost fanoušků trefně shrnuje jeden z komentářů pod videem: „Great dramatic interpretation of how I will hold and look at the vinyl when it‘s out.“

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace