Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Houpací koně - Srpen

KlipyTipy: Houpací koně - Srpen

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 29.08.2017

"Prázdný lehátka, srolovaný slunečníky a vítr, co žene po písku kelímek od kofoly. Zapomenutej ručník, vymačkaná tuba od krému, kavárník, co šel na cigáro. Zvláštně měkký a načervenalý světlo, zastavenej čas, co váhá, jakým směrem se rozběhnout. Konec sezóny. Konec srpna. Fronty v papírnictvích.

V hlavním městě vietnamskejch večerek a oprejskaný melancholie je tohle cejtit stejně jako u kiosku na Balatonu nebo na terase v Burgasu. Ztracený hodinky na recepci. Konec srpna v hotelu Ozon. Ztracenej klenot českýho filmu.

No my to všechno chtěli dostat do písničky, nahráli jsme ji přesně před rokem a dlouho nosili v hlavě, jak to přenýst do obrazu.

Tady kousek od hlavního města zastaváren je v kopcích nudle domků s kamennym mostkem přes potok. A statek s travnatým dvorkem, za kterým se táhnou louky až někam k obzoru, kde je hranice lesa a kde bydlej lišky, který se vždycky kolem desátý seberou a přiběhnou dát týhle vesnici dobrou noc.


Pozvali jsme naše známý a blízký, nazvučili stodolu, roztopili dřevěný uhlí, řekli o naší představě starým dobrým Ideamakers, zahráli koncert a natočili video, na který teď můžete kouknout. Občas pomůže písnička obrazu, někdy obraz písničce, tady se, věříme, obojí podpírá navzájem — jak dva kámoši, co jdou v hlavním městě nonstopů ráno z jednoho z nich, odrbaný o poslední korunu , domů. Tuby ať jsou klidně vymačkaný, chuť do života ne."

Houpací koně se loučí s létem a vyráží na podzimně-zimní koncerty. Začíná se 2. září v Marienbadu, pokračuje Roudnicí nad Labem, Prahou, Táborem, Prachaticemi, Jihlavou, Prešovem, Breznem, Semilami, Vernéřovicemi, Berlínem, Bílinou, Třebíčí, Brnem a končí kde jinde než v Ústí nad Labem.

Kde budete jejich přátelé tyhle noci?

Info

Houpací koně - Srpen
www.houpacikone.cz
www.facebook.com/houpacikone

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace