Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Matka - Rituál/Oheň

KlipyTipy: Matka - Rituál/Oheň

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 28.05.2018

Experimentální elektro rapová formace MATKA, tvořená čerstvými absolventy DAMU a herci Adamem Ernestem a Janem Nedbalem vydala v neděli 27. května klip k písni Rituál/Oheň. Video vznikalo v ateliérech FAMU a na předměstí Ústí nad Labem.

Rapová klišé, přehnaně vysoké ego a generaci současného mainstreamového rapu se snaží ve videoklipu k písni Rituál/Oheň kriticky a s nadsázkou pojmenovat kapela MATKA. Duo herců a hudebníků Adam Ernest a Jan Nedbal tak navazují na loňské debutového vydání EP Sereme Na Tyhle Pekla, Protože Nás To Zabije.


Za režiséra klipu si kapela vybrala studenta FAMU Alana Sýse, se kterým muzikanti spolupracovali i na svých předchozích projektech a který osvětluje důvod, proč se štáb vydal točit do Ústí nad Labem: "Videoklip vznikl původně jako cvičení FAMU a mělo se celý odehrávat v ateliéru, což jsme ignorovali a vydali se do Ústí, kde na nás během natáčení v nepřístupnejch prostorách všichni pokřikovali, že tam nemáme co dělat, což jsme taky ignorovali. Snaha byla přehnat rapový klišé natolik, aby bylo očividný, že se proti němu MATKA vymezuje, což jsme ještě podpořili záběrama z Hi-8 kamery, abychom zvýraznili kontrast mezi oběma dějovejma linkama. Na konci se obě linky spojí, spadne opona."

Info

MATKA
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace