Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Panáčik - Vrkoče

KlipyTipy: Panáčik - Vrkoče

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 10.04.2017

Letošní rok bude rokem konceptuálního alba O. Panáčik na něm pracuje ve svém brněnském studiu od jara 2014 a od loňského léta postupně zveřejňuje ukázky jednotlivých skladeb. Nejdříve to byl singl Román, který se prohnal playlisty Radia_FM a Radia Wave, poté přišla vizuální podoba s videoklipem ke skladbě Po chodníku skáče, a ta zároveň naznačila, jak bude vypadat živé provedení. Panáčik spolupracuje s divadelně-tanečním spolkem, který se již etabloval na jeho kapelu, a jehož členové hrají úlohu i v performance doprovázející nový singl Vrkoče.


Skladba ve svém textu odráží platonické pojetí fyzičnosti v kontrastu s pohybovou strohostí vizuální prezentace v duchu romantického konceptualismu. Fiktivní svět naráží na ten reálný a odkazy skladby Vrkoče se prolínají celou deskou, stejně jako její kontexty se v písni zpětně parafrázují v jiných souvislostech a obrazech.

Album O ve své úplnosti vyjde na podzim tohoto roku. Panáčik ho však představí naživo už dříve. Premiéra dosud neslyšených skladeb se odehraje 4. května v brněnském Kabinetu Múz. V létě bude možné Panáčika vidět i na českých a slovenských festivalech a další koncerty se ještě chystají.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace