Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Places - Postcards from Berlin

KlipyTipy: Places - Postcards from Berlin

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 18.10.2016

Indiepopová pětice Places je stálicí severomoravské hudební scény – po milionech odehraných koncertů, třech vydaných EP a debutovém albu Distant Edges z dubna letošního roku to snad ani nelze jinak. V rámci propagace nového alba se kapela již před několika měsíci prezentovala kladně přijatým videoklipem k písni 4 AM, na nějž právě teď – a v exkluzivní premiéře pro FMZine – navazuje druhým filmařským masterpiecem. Zhlédněte audiovizuální zhmotnění zážitků z Berlína, k němuž má celá kapela blízko nejen díky buskování v tamějších ulicích. Postcard from Berlin, přátelé.

Za režií, produkcí i postprodukcí stojí renesanční člověk (a kytarista Places) Jakub Vašíček, podle kterého na outfit sere pes a který proces natáčení popisuje těmito slovy: „Představ si takovou situaci: Je večer, venku je tak pět stupňů, postupně se ochlazuje na dva. V Mokrých Lazcích svítí osamělé světýlko. Když se podíváš blíž, uvidíš otevřené dveře do vyklizené zkušebny.“ A Vašíček, ve stylu Agathy Christie, pokračuje: „Na těch dveřích je starý stůl na kolečkách, na spodní desce hromada starých not, na nich trůní projektor a promítá na stěnu přes členy kapely šaškující v té kose v bílých tričkách. Hned vedle je na stativu, co se jednou nohou opírá o hranu onoho stolu, foťák a za ním jeden člen kapely, co se modlí, ať se nepohne a nedojde baterka.“ Máte orosené čelo? „Modlitby byly vyslyšeny a klip je na světě,“ dodává s neskrývaným vzrušením.


Videoklip k singlu Postcards from Berlin je od začátku až do konce DIY. „Náklady? Jen pár stovek za měsíční licenci na editor. Jízdenka do Berlína se nepočítá, tam bych jel stejně na Radiohead,“ prozrazuje Vašíček a upravuje si patku. Zkrátka žádný hollywood. Lidé z periferie si umí poradit.

Places svým novým výtvorem potvrzují, že s nimi česká scéna má počítat. „4 AM mám ale asi trochu radši,“ pouští si tvůrce videa pusu na špacír. Baskytarista Marek Gawlas ze spřátelé kapely Noir Voir ho ale neposlouchá a čtenářům vzkazuje: „Pusťte si to, je to dobrej klip.“

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

KlipyTipy: Ogrom Circus – Callow Man

redakce 22.01.2020

Kachličky, potrubí a Ogrom Circus. Hudba se promítla do cihelných zdí a utkvěla na záznamu videokamery.

KlipyTipy: Pkrek - Dose (feat.3MMC)

redakce 20.01.2020

Slovenský producent Pkrek prichádza s ďalšou novinkou, ktorá by mala byť súčasťou jeho nového pripravovaného projektu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace