Zprávy

KlipyTipy: Satelit - Humanoid

KlipyTipy: Satelit - Humanoid

waghiss666 | Zprávy | 05.09.2020

Chytré telefony, hloupí lidé? Doba, kdy se lidstvo obávalo digitálního pohlcení světa je už dávno minulostí, dnes namísto přemrštěného strachu každodenně prožíváme (ne)dobrovolné pohlcení virtuálnem. Topíme se ve světlech displejů, napojení na ohromnou páteř z jedniček a nul. A jako metafora pro hrozbu umělé inteligence, co zahubí lidstvo z dnes už zastaralých vědeckofantastických románů, může sloužit videoklip Humanoid bíloveckého power tria Satelit.

Rok po vydání koncepčního alba Část první se kapela připomíná utopistickým videoklipem k titulní skladbě desky. Inspirací pro temný vizuál byla tvůrcům ze Short Film Production díla Tima Burtona. V hlavních rolích se objevují Tomáš Ocásek a Ondřej Hubáček, sekundují jim kulisy z dílny Davida Grabce. „S tou myšlenkou jsem si pohrával, už jak jsme točili desku. Jak se říká: Nemáte klip, nejste. A já chtěl, abychom sakra byli. Námět jsem měl vymyšlený, domluva proběhla u piva,“ objasňuje motivaci pro natočení videoklipu frontman Marcel Lázók, který ve svých sebezpytných textech psaných v češtině často uniká i ke konspiracím a sci-fi. Audiovizuál kapela inspirovaná poslechem alb Gojiry nebo Deftones bere jako předěl a aktuálně pracuje na pokračování debutové desky.

Info

Satelit
Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Apple Music začne vyplácet více peněz za streamy

redakce 20.04.2021

Platforma popsala svůj záměr, jak by do budoucna chtěla vyplácet autorské poplatky, které by měly činit jednu penny (zhruba dvacet haléřů) za stream jednoho tracku.

Dirty Old Dogs se v klipu očišťují ohněm

redakce 20.04.2021

One Day stojí na syntezátorových plochách, minimalistických kytarových aranžích a zpěvu frontmana kapely Tomma Prochazky.

OTK v lese i přílesí

redakce 20.04.2021

Pražská skupina OTK ohlásila "hudebně vizuální sonety. Každý měsíc jeden.

Známe vítěze Radio_Head Awards 2020

redakce 19.04.2021

Předávání hudebních cen Radio_Head Awards proběhlo během dvou večerů, které nabídly i řadu koncertů a jsou ke zhlédnutí i zpětně.

První EP projektu Selas

redakce 19.04.2021

Finálna nahrávka vznikla na jeden pokus, neobsahuje žiadne strihy a dohrávky, len zachytené momenty, ktoré sa už nikdy nezopakujú.

Acid Row lákají na videoklip

redakce 19.04.2021

Kdyby se Robert Johnson dožil časů elektrických kytar a zesilovačů, možná by se nebránil ani jamu s Acid Row.

Trio Rach představuje první úrodu

redakce 18.04.2021

Rach vznikl v roce 2019, težištěm jeho hraní je pražská klubová scéna a EP Pláně je první nahrávkou kapely.

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Co bude s hudbou po pandemii - CEEntral Sound – BACH Conference

redakce 18.04.2021

Event na tři dny spojí na jednom místě zástupce klubů, manažery, muzikanty i další hudební profesionály.

Smíchovská továrna oznamuje nové (a staronové) koncerty

redakce 17.04.2021

Koncerty australských Flyying Colours i britských Shopping plánované na letošní jaro se organizátorům podařilo přesunout na náhradní termíny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace