Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek | Články / Seriály / / KlipyTipy | 27.05.2020

Co jste dělali během karantény vy? John Robb, známý anglický hudební novinář a leader kapely The Membranes si kromě hromady online rozhovorů – doporučujeme povídání se Shaunem Ryderem (Happy Mondays), Jasonem Williamsonem ze Sleaford Mods nebo Kid Congo Powersem (The Cramps, Nick Cave nebo The Gun Club) – našel čas taky na zábavné běžecké výlety po někdejších pamětihodnostech manchesterské hudební scény, najdete např. na jeho Twitteru. Možná někde přitom objevil lokace pro nový videoklip vlastní kapely, k další písni ze skvělého loňského alba What Nature Gives… Nature Takes Away. I když nikdo přesně neví, kde bylo intenzivní video natáčeno, anonymní rámec je jedním z důležitých článků hry, ostatně jak sama kapela říká: „… footage shot late night post-midnight in the virus city of Dystopia during the 2020 pandemic…in the flickering lights and neon embers and the ghost like passer byes that backdrop the strange post-apocalyptic vibe of the nocturnal pandemic…”

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta – a na působivosti to výsledku nijak neubralo. Membranes loni odjeli dlouhé evropské turné s Markem Laneganem, během kterého se představili prvně také v Praze. Letos v létě měla čtveřice původně z Blackpoolu vystupovat na Full Moon Stagi v rámci Colours of Ostrava, snad už teď můžeme prozradit, že jsme s nimi domluveni na příští rok. Velký rozhovor s Johnem Robbem očekávejte v letním dvojčísle a mezitím zkuste třeba jejich nahrávku z roku 1986, která se prvně objevila teprve před pár dny.

Info

The Membranes (uk)
Fb kapely
YT Johna Robba

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

KlipyTipy: Ogrom Circus – Callow Man

redakce 22.01.2020

Kachličky, potrubí a Ogrom Circus. Hudba se promítla do cihelných zdí a utkvěla na záznamu videokamery.

KlipyTipy: Balthazar - Wrong Vibration

redakce 31.01.2019

Novinka belgických Balthazar je zároveň deskou měsíce aktuálního Full Moonu. K songu Wrong Vibration navíc přidávají klip.

KlipyTipy: Moonshye - Feathers

redakce 25.01.2019

Moonshye je sólová zpěvačka původem z Beskyd momentálně žije a tvoří v srdci Polska. Singl Feathers doprovází videoklipem.

KlipyTipy: Acute Dose - Metal Gear

redakce 19.01.2019

Metal nemetal? Po loňském klipu k sonu Fishes přichází brněnská čtveřice Acute Dose s čerstvým vizuálem Metal Gear.

KlipyTipy: Isama Zing - Vasectomia (live)

redakce 23.12.2018

Zpátky na Slovensko. Ale také zpátky do Kabinetu Múz, kam vyrazil talent z elektronické, post-klubové scény, Isama Zing.

KlipyTipy: Pris - Svítání

redakce 16.12.2018

V původním klipu k písničce Svítání se objevuje hned několik povědomých tváří české veřejnoprávní i undergroundové scény.