Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Zrní - Ať

KlipyTipy: Zrní - Ať

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 28.10.2018

tenhle klip jsme natočili s mojí ženou Bárou na zahradě našeho domu, během dvou hodin, zatímco naše děti spaly.

k písni Ať jsme s kapelou určitě chtěli mít klip, kterej by uvedl naší novou desku. neměli jsme na něj ale peníze a pořád nepřicházel žádnej nápad, kterej by to spasil.

je ráno dne, kdy to má bejt hotový. krásnej den babího léta, Bára dává na Instagram svý klacíkový tapety, který venku každej den skládá a fotí si časosběry, jak to vzniká. řikáme si, že dneska nepojedem nikam na vejlet a radši zůstanem na zahradě a ona si může skládat tam. do toho jí ukazuju fotky, jak jsme se před tejdnem fotili s kapelou vleže v listí. do toho najednou volá Tomíno (Tomáš Bláha), že co do toho klipu právě nějak dostat ty Bářiný obrázky? všechno se spojilo, fotky, tapety, časosběr, klip, instagram, zahrada, kluci dojídaj jídlo.

Tak jo! jdeme do toho. máme maximálně dvě hodiny a v hlavě matnou představu: nějak mě dostat do toho obrázku, jako je na fotkách, a snímat to stop motion.

když ztichne dětskej pokoj, rychlá porada nad papírem, nákres, něco jako scénář: odehrát mikropříběh, kdy ležim, Bára skládá tapetu kolem mě a já se v průběhu písničky z jednoho místa přesunu na jiný, který se tam mezitim zjeví. odcházim jinam, o tom ta písnička je. ok! akce! (ještě se u toho nutně musíme naobědvat, ať nepadnem.)

běžim, lezu na strom, shazuju trsy jeřabin. pak ptačí zob, kameny, jabka, sláma, nějaký stébla, listy vratiče, všechno na hromádky, kuchař chystá ingredience pro šéfkuchaře, ten fixuje foťák na místo (štafle). vytváříme plošinku, na který se to bude odehrávat, musí se srovnat, nosim lopaty hlíny. nějak mezitim rozdělávám oheň, na kterym si upečeme maso. všechno je připravený, vyměřený, hážem maso na pečící kámen a za deset minut jíme. najedený. jdeme točit. lehám si na zem, buděj se kluci.

stres, depka, nezvládnem to, nejde prostě zvládnout natočit klip za dvě hodiny a u toho se naobědvat, když máš dvě mimina. musí to jít! zvládnem to. běžíme kluky ještě uspat. třeba to vyjde. usínaj, klaplo to. honem! ještě do kolečka přenesu uhlíky, na který bude Bára při skládání přihazovat listí a tim budeme mít občas v záběru kouř.

lehám si, ona začne skládat. foťák snímá naše políčko každejch pět vteřin. (nakonec budeme mít kolem osm set padesáti fotek). cvaká a cvaká a já jenom ležim, koukám do nebe a na ruce, který kolem mě kmitaj a vyskládávaj všechny ty ingredience z hromádek. euforie, jde to skvěle. přidat kouř, pootáčet se postupně doleva, až nakonec vstát, zmizet ze záběru a přesunout se na druhý místo vlevo, kde se mezitim vykreslil muj budoucí obrys. tak šel kocourek a vítr vál. přidat kouř.

někdy v tu chvíli se kluci vzbudí, ale to už doděláme. a tak jim běžíme dát pití, pouštíme Potkali se u Kolína a oni koukaj a povídaj si. lehnout, Bára pokračuje ve skládání, jde jí to krásně rychle. vstávám i z druhýho místa, který po mně zarůstá, stejně jako to první. hotovo. ještě zbytky od oběda hodíme do obrázku kočkám a oni tak jedí ty dva duchy po mym ležení. konec. Ať. uklidit a za klukama. Máme radost! klip natočenej zadarmo, běhěm pouhejch dvou hodin i s přípravou a obědem. posíláme Tomínovi, ten to krásně sestřihá. Ať má klip.

Info

text © Honza Unger
foto © Zuzana Veselá

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

KlipyTipy: Ogrom Circus – Callow Man

redakce 22.01.2020

Kachličky, potrubí a Ogrom Circus. Hudba se promítla do cihelných zdí a utkvěla na záznamu videokamery.

KlipyTipy: Balthazar - Wrong Vibration

redakce 31.01.2019

Novinka belgických Balthazar je zároveň deskou měsíce aktuálního Full Moonu. K songu Wrong Vibration navíc přidávají klip.

KlipyTipy: Moonshye - Feathers

redakce 25.01.2019

Moonshye je sólová zpěvačka původem z Beskyd momentálně žije a tvoří v srdci Polska. Singl Feathers doprovází videoklipem.

KlipyTipy: Acute Dose - Metal Gear

redakce 19.01.2019

Metal nemetal? Po loňském klipu k sonu Fishes přichází brněnská čtveřice Acute Dose s čerstvým vizuálem Metal Gear.

KlipyTipy: Isama Zing - Vasectomia (live)

redakce 23.12.2018

Zpátky na Slovensko. Ale také zpátky do Kabinetu Múz, kam vyrazil talent z elektronické, post-klubové scény, Isama Zing.

KlipyTipy: Pris - Svítání

redakce 16.12.2018

V původním klipu k písničce Svítání se objevuje hned několik povědomých tváří české veřejnoprávní i undergroundové scény.