Zprávy / Festivalové

Kompletní edice Berlin Atonalu se vrací do Kraftwerku

Kompletní edice Berlin Atonalu se vrací do Kraftwerku

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.08.2023

Berlin Atonal se vrací do Kraftwerku a poprvé po více než čtyřech letech se uskuteční v plném rozsahu. Deset let po svém obnovení Atonal pokračuje v prezentaci experimentální kultury ve všech jejích podobách a letošní ročník je dosud nejrozmanitější a nejambicióznější.

Festival obsahuje šest koncertních večerů, které jsou rozloženy do dvou víkendů, a konají se v areálu Kraftwerk, jehož součástí jsou i kluby Tresor, Globus a OHM. Proběhne rovněž výstava Universal Metabolism, která pozve diváky na performativní cestu uměleckými díly vytvořenými nebo adaptovanými pro budovu Kraftwerku.

V prvním víkendovém bloku se představí známá rakouská performerka Florentina Holzinger a Laurel Halo se svým novým projektem Atlas. Aho Ssan uvede audiovizuální show společně s vizuálním umělcem Sevi Iko Dømochevskym. Dalším vrcholem je nový projekt, který spojí Shackletona, Waclawa Zimpela a zpěváka Siddharthua Belmannua. Dalším unikátním debutem bude představení spojující transformativní hudební sílu Cateriny Barbieri, vrstevnaté zvukové výzkumy Space Afrika a jedinečné vizuální kouzlo Marcela Webera (MFO). Na závěr programu vystoupí legendární techno kombo Sandwell District.

I druhý víkend festivalu slibuje své. Alessandro Cortini se vrací se svou novou AV show, světovou premiéru bude mít punkmetalová kapela Persher, kterou tvoří Blawan a Pariah. Dočkáme se i nové spolupráce Pavla Miljakova a Perily a mnoha dalších.

Info

Berlin Atonal
7.-17. 9. 2023
Kraftwerk, Berlín
web festivalu

foto © Helge Mundt

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Ji.hlava se zaměří na ženské režisérky

redakce 16.09.2023

Letošní program nabídne také přehlídku dokumentárních děl ve virtuální realitě.

Festival Spontana na kraji Brna

redakce 14.09.2023

Spontana je pole, na poli zelený ostrůvek a v něm betonový bazén ve kterém 23. září imploduje hned několik těles.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace