Zprávy / Festivalové

Kompletní program festivalu Vivat vila!

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.06.2024

Spolek Živá vila zveřejňuje kompletní program již 5. ročníku multižánrového festivalu Vivat vila! Dvoudenní akce na podporu funkcionalistické Kralovy vily se uskuteční v malebném šumavském městečku Prachatice 12. a 13. července 2024. Letos se pořadatelský tým rozrůstá o další jméno. Vedle budějovického skate oddílu a promotérské skupiny Světadíl s organizací pomůže i táborská kulturní platforma, knihkupectví a kavárna Jednota.

„Se svou novou deskou přijedou kapely Tomáš Palucha, Severní nástupiště nebo Market. Divákům se představí i známí interpreti Amelia Siba, Fvck_Kvlt, Tamara, Ida the Young, Sýček, Raw Deal, Ausgerechnet nebo Hello Incognito. I letos ale sázíme na prozatím neznámá jména. Kapely Pohroma ze Slovenska nebo GRÜNT jsou toho jasným důkazem,” říká hlavní promotér festivalu Libor Staněk II., který dodává, že pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření. Festivalovou novinkou bude i karaoke show Raptora Kocha, na jehož festivalovém playlistu se můžou už nyní podílet sami návštěvníci.


Součástí festivalu bude jako obvykle rovněž bohatý doprovodný program odehrávající se v centru města, který se mimo jiné zaměří na kooperaci se spřátelenými spolky a festivaly z celé republiky. Vrcholem doprovodného programu proto bude debata na téma vyhoření v kultuře, na níž se představí speciálně vybraní hosté ze současného kulturního nezávislého provozu. V rámci doprovodného programu, který se opět rozprostře po celém městě, ale nebudou chybět ani literární čtení, architektonické procházky, divadlo pro děti či výtvarné rezidence. Festival navštíví třeba spisovatelé Petr Borkovec nebo Petr Šesták. Druhý jmenovaný představí svou novou knihu Vyhoření.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Info

Vivat vila!
12.–⁠13. 7. 2024
Kralova vila, Prachatice
web festivalu

foto © se svolením Živé vily

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace