Akce

Komunitní září v Punctu

Xion label: For All The Flesh + Beta Solaris
21. 09. 2023 19:00
Punctum, Praha

Prostor v Krásově ulici se pomalu probouzí z letního spánku a během září uvede několik akcí, které pořádají zejména úzce spřízněné kolektivy.

V pátek 15. září půjde o experimentální elektroniku od o_u, tradičně s latinskoamerickou stopou. Precario a Genosidra společně představí vystoupení Cicada využívající robotické přístroje „parazitující“ na těle performerky, z jejichž pohybů vznikají futuristické zvuky. Genosidra poté vystoupí s vlastní tvorbou, která čerpá z (post)klubové elektroniky i jihoamerických stylů, a společný živý set v podobném duchu odehrají mvd0ae a T. Kushnarev.

Po delší době se do Puncta vrátí Silver Rocket, 17. září uvedou projekty Hourloupe, který staví na spojení poezie se subtilní elektronikou, a Arananar, česko-americké syrově folkové setkání Arana Satana a Anara Badalova. V rámci pravidelného promítání ze 16mm filmů tentokrát dojde na novovlnnou klasiku Ivana Passera Intimní osvětlení. To bude ve středu 20., hned následující den bude křtít label Xion, a to hned dvě nahrávky. Své novinky představí „hyper/emo“ elektronický projekt For All Flesh a elektronický pop/postrock Beta Solaris za doprovodu spřízněných hostů.


Další akce o_u (22. září) se zaměří na postklubovou a experimentální elektroniku. Naživo vystoupí berlínské projekty Cárpatos a su dance110 – agresivní taneční elektronika vs. subtilní elektroakustika – a Mexičan Cachaza, který má blíž k městské melancholii postgrimeu nebo wave. Kolektiv StörDienst oficiálně vznikl letos v létě, jde ale o skupinu, která stojí za několika ročníky velkolepého KovnaFestu. Ve čtvrtek 28. září uspořádá křtiny, kam pozve své různorodé oblíbence: elektronického komponistu Milana Guštara, osobitého hlukaře Tomáše Vtípila a soundartistu Michala Cába, přičemž večerem bude provázet také DJ Dáseň.

Promítání nového filmu Brutální vedro od Alberta Hospodářského 29. září doprovodí také koncert autora jeho soundtracku, ambientního kytaristy Jana Tomáše. A měsíc uzavře 30. září 13 syrových se křtem nové nahrávky kvarteta Škvíry & Spoje, pozoruhodného uskupení na pomezí jazzu, volné improvizace a minimalismu, tak trochu česko-slovenské odpovědi na švýcarský minimal jazz a The Necks. Doprovodí je zvukové koláže Adély Konečné a také vzácný sólový set vynikajícího saxofonisty Georgije Bagdasarova.

Info

Punctum
web klubu

foto © Tibor Czitó

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Světelné básně tour Libora Staňka II.

redakce 18.09.2023

Básníkovi a zpěvákovi krautrockové skupiny Sýček vychází v těchto dnech druhá básnická sbírka.

Do Prahy přijedou ALOK, Jann i Yoke Lore

redakce 17.09.2023

Někteří lidé se na život dívají jinak než většina a dokáží vnášet dětský úžas do všeho, co protne jejich cesty. A právě taková je hudba Yoke Lore.

Benefiční akce na podporu reprodukčních práv Witch Coven

redakce 16.09.2023

Oslava třetího výročí organizace Ciocia Czesia, která od roku 2020 pomáhá zajišťovat lidem z Polska bezpečné potraty v České republice.

Vinyla expanduje do dalších regionů

redakce 16.09.2023

Od září do prosince proběhnou akce Vinyly, a to třeba v Praze, Brně, Veselí nad Moravou, Boskovicích, Pardubicích, Znojmě a Ústí nad Labem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace