Akce

Komunitní září v Punctu

Škvíry & Spoje + Adéla Konečná + Georgij Bagdasarov
30. 09. 2023 19:00
Punctum, Praha

Prostor v Krásově ulici se pomalu probouzí z letního spánku a během září uvede několik akcí, které pořádají zejména úzce spřízněné kolektivy.

V pátek 15. září půjde o experimentální elektroniku od o_u, tradičně s latinskoamerickou stopou. Precario a Genosidra společně představí vystoupení Cicada využívající robotické přístroje „parazitující“ na těle performerky, z jejichž pohybů vznikají futuristické zvuky. Genosidra poté vystoupí s vlastní tvorbou, která čerpá z (post)klubové elektroniky i jihoamerických stylů, a společný živý set v podobném duchu odehrají mvd0ae a T. Kushnarev.

Po delší době se do Puncta vrátí Silver Rocket, 17. září uvedou projekty Hourloupe, který staví na spojení poezie se subtilní elektronikou, a Arananar, česko-americké syrově folkové setkání Arana Satana a Anara Badalova. V rámci pravidelného promítání ze 16mm filmů tentokrát dojde na novovlnnou klasiku Ivana Passera Intimní osvětlení. To bude ve středu 20., hned následující den bude křtít label Xion, a to hned dvě nahrávky. Své novinky představí „hyper/emo“ elektronický projekt For All Flesh a elektronický pop/postrock Beta Solaris za doprovodu spřízněných hostů.


Další akce o_u (22. září) se zaměří na postklubovou a experimentální elektroniku. Naživo vystoupí berlínské projekty Cárpatos a su dance110 – agresivní taneční elektronika vs. subtilní elektroakustika – a Mexičan Cachaza, který má blíž k městské melancholii postgrimeu nebo wave. Kolektiv StörDienst oficiálně vznikl letos v létě, jde ale o skupinu, která stojí za několika ročníky velkolepého KovnaFestu. Ve čtvrtek 28. září uspořádá křtiny, kam pozve své různorodé oblíbence: elektronického komponistu Milana Guštara, osobitého hlukaře Tomáše Vtípila a soundartistu Michala Cába, přičemž večerem bude provázet také DJ Dáseň.

Promítání nového filmu Brutální vedro od Alberta Hospodářského 29. září doprovodí také koncert autora jeho soundtracku, ambientního kytaristy Jana Tomáše. A měsíc uzavře 30. září 13 syrových se křtem nové nahrávky kvarteta Škvíry & Spoje, pozoruhodného uskupení na pomezí jazzu, volné improvizace a minimalismu, tak trochu česko-slovenské odpovědi na švýcarský minimal jazz a The Necks. Doprovodí je zvukové koláže Adély Konečné a také vzácný sólový set vynikajícího saxofonisty Georgije Bagdasarova.

Info

Punctum
web klubu

foto © Tibor Czitó

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace