Zprávy / Pozvánky

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.02.2023

Pianistka Kristina Barta vystoupí v Praze s tenor saxofonistou Jurem Puklem. S nejnovějším projektem Sultan se Alune Wade představí v Divadle U hasičů. Přijede také zpěvačka Noa nebo několikanásobný držitel Grammy Gonzalo Rubalcaba. Dudù Kouate s Emilem Viklickým a Pavlem Hrubým

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně. Její hudba je známá spojováním jazyků a stylů. Vystupovala v 52 zemích a byla první izraelskou umělkyní, která vystoupila ve Vatikánu. Na koncertě 1. března 2023 ji kromě Gila Dora na kytaru doprovodí na piano Ruslan Sirota, původem z Ukrajiny. Pianistka Kristina Barta v současné době vystupuje s kvartetem, se kterým bude natáčet nové album ve spolupráci s tenor saxofonistou světového formátu Jurem Puklem. Jure Pukl je jedním z nejplodnějších a nejkreativnějších saxofonistů mladé slovinské jazzové generace.

Virtuózní baskytarista, pocitový zpěvák a invenční skladatel Alune Wade přitáhl pozornost hudebních gurmánů jak vlastními alby, tak v roli sidemana či hosta slavných. Velkou službu mu prokázal baskytarový guru Marcus Miller, když Aluna přizval jako spoluautora skladeb na kritikou oslavované album Afrodeezia (2015). To už měl ovšem Wade za sebou spolupráci jak s pěveckými hvězdami africké world music jako Ismaël Lô, Youssou N’Dour, Salif Keita, Oumou Sangaré či Fatoumata Diawara, tak se světovými jazzovými esy Gregorym Porterem, Joem Zawinulem, Wolfgangem Muthspielem nebo Bobbym McFerrinem. S nejnovějším projektem Sultan se představí v sestavě Alune Wade, Camille Passeri, Harry Ahonlonsou, Cedric Duchemann, Dharil Esso.


Několikanásobný držitel Grammy©, klavírista a skladatel Gonzalo Rubalcaba byl již jako mladý fenoménem s rozjetou kariérou na rodné Kubě, když ho v roce 1985 objevil Dizzy Gillespie. Od té doby ho časopis Piano & Keyboard Magazine v roce 1999 vybral jako jednoho z největších pianistů 20. století vedle takových osobností, jako jsou Glenn Gould, Martha Argerichová a Bill Evans; získal dvě ceny Grammy a dvě latinskoamerické ceny Grammy a prosadil se jako tvůrčí síla ve světě jazzu.

Dudù Kouate se narodil v Senegalu v rodině griotů, kteří jsou známí jako konzervativci africké kulturní a hudební tradice. Hraje afro-jazz, moderní, tradiční i současnou hudbu. Neustálé hledání zvuku (zvuku živlů) ho stále posouvá k novým a velmi zajímavým zážitkům ve světě hudby. Je uznávaným ctitelem tradičních nástrojů a zejména bicích nástrojů, dokázal najít jejich zasazení do rozmanitých hudebních kontextů. Emil Viklický patří mezi nejvýznamnější osobnosti domácího jazzu, soudobé hudby a v minulosti i fusion. Pavel Hrubý je již více než patnáct let ve špičce českého moderního jazzu. Společně vystoupí 3. června 2023 v žižkovském Atriu.

Info

Noa (il)
1. 3. 2023 19:30
Novoměstská radnice, Praha
web akce

Kristina Barta Quartet feat. Jure Pukl (cz/si/sk)
16. 3. 2023 19:30
Chodovská tvrz, Praha
web akce

Alune Wade „Sultan“ (sn/fr/cm)
22. 3. 2023 19:30
Divadlo U Hasičů, Praha
web akce

Gonzalo Rubalcaba (cu/us)
15. 5. 2023 19:30
Rudolfinum, Praha
web akce

Dudù Kouate / Emil Viklický / Pavel Hrubý (sn/cz)
3. 6. 2023 19:30
Atrium, Praha
web akce

foto © Antonio Porcarcano

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Festival Mladá kamera Uničov ve znamení čísla 49

redakce 13.03.2023

Tradiční festival krátkých filmů autorů do 30 let. Cinefilové se v Uničově sejdou tento víkend.

Louis Tomlinson ve filmu

redakce 11.03.2023

All of Those Voices přináší osvěžující, syrový a skutečný pohled na hudební cestu Louise Tomlinsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace