Zprávy / Pozvánky

Koncertní sérii Šelest odstartuje keňský producent Slikback

Koncertní sérii Šelest odstartuje keňský producent Slikback

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.11.2021

V rámci rozšiřování dramaturgického spektra zahajuje kolektiv Heartnoize Promotion koncertní sérii Šelest, která se bude věnovat současné elektronické hudbě. V září již proběhl warm-up na Stalinu s rapperkou MC Yallah (Hakuna Kulala, sublabel Nyege Nyege) a producentem Debmasterem a nyní se chystá první regulérní večer a to v pražské Mecce elektronické hudby, Ankali. Hlavním lákadlem je tentokrát jméno spojené s labelem Hakula Kulala, keňský producent Slikback, který kombinuje prvky hip-hopu, grimeu, trapu nebo gqom a nebojí seexperimentovat s jejich hranicemi. Pestrá tvorba producenta se dostala v roce 2019 na polský festival progresivní elektroniky Unsound a krátce nato následovala i další vystoupení na festivalech CTM, Sónar nebo Dekmantel. V Ankali uvede Slikback jeden ze svých premiérových live setů.

Celým večerem pak provedou lokální zástupci experimentálně elektronické scény. Jako první se představí běloruská producentka Mʊdʌki působící v crew Phonon, která pořádá experimentální koncerty jak v Ústí nad Labem, ale představila se třeba i na rakouském festivalu Ars Electronica. Nemůže chybět ani domácí jistota, všestranný producent a zakladatel labelu XYZ Oliver Torr, který před nedávnem vydal oceňovaný debut Fragility of Context a v Ankali představí svůj live set. Zahraje i zakladatelka klubových večerů KSK a členka crew Blazing Bullets Martyyna a to rovnou b2b s Idou Elastic, kterou můžete znát mimojiné z pořadu Tentacity na Radiu Punctum. A možná i tady uslyšíme něco od Slikbacka. Celý večer pak uzavře Mojmír Měchura neboli Trauma, zástupce těžkotonážního kolektivu Wrong.

Info

Šelest #1: Slikback (ke) + Oliver Torr + Martyyna b2b Ida Elastic + Trauma + Mʊdʌki
16. 11. 2021, 23:00
Ankali, Praha
fb event

foto © se souhlasem Slikbacka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Totoro se poprvé objeví na českých plátnech

redakce 27.11.2021

Nadčasový film mistra japonské animace v produkci studia Ghibli se stal celosvětovým fenoménem.

Balázs Pándi & Petr Vrba v Potrvá

redakce 26.11.2021

Spolupráce dvou hudebníků, kteří mají společného leccos, ale především to, že hrají rádi a hrají hodně.

Konektiv Night spojuje již počtvrté

redakce 25.11.2021

Premisou je propojit české a zahraniční hudebníky žijící v České republice a ukázat nepravděpodobné spolupráce. Ema Brabcová, mʊdʌki nebo Tomáš Niesner s...

Památník ticha rozsvítí první chanukové světlo

redakce 25.11.2021

Završí se tak letošní vzpomínkový cyklus k 80. výročí zahájení deportací Židů z českých zemí.

Good Times Only a Méta Monde se loučí debuty

redakce 24.11.2021

Několikrát odložený křest debutových alb Good Times Only a Méta Monde, které vyšly už loni, se nakonec stává spíše dvojnásobnou rozlučkou.

Deeper v Praze s Chief Bromden

redakce 23.11.2021

Co dělat, když bolest přehlušuje radost? Co se stane, pokud věci, o kterých si myslíte, že vám pomáhají, nakonec škodí nejvíc? Dobří lidé z Chicago to ví.

Anna von Hausswolff představí varhanní album

redakce 21.11.2021

Švédská skladatelka na novém albu zkoumá šíři možností a nových vyjádření na jeden z nejklasičtějších nástrojů. Vystoupí v Praze i Bratislavě

Do Prahy míří Benee a Half Alive

redakce 21.11.2021

V roztančeném světě Half Alive se najde místo pro prvky čerstvého R&B, funku, popu i rocku.

Strange Bones a Calva Louise v Café V lese

redakce 21.11.2021

Čtyřčlenná kapela pochází z anglického Blackpoolu a podle jejích členů jde o město s naprostou politickou autonomií a nezávislostí na mysli, těle i duchu.

The Doors: Live at the Hollywood Bowl '68 v kinech

redakce 20.11.2021

Legendární americká kapela letos na podzim slaví padesát let od vydání svého alba L.A. Woman, posledního, na kterém se podílel Jim Morrison.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace