Koncerty

Bohren & der Club of Gore (de) + Arms & Sleepers (usa)

Bohren & der Club of Gore (de) + Arms & Sleepers (usa)

redakce | Koncerty | 25.02.2013

V pátek 15. března se v Praze poprvé představí další hudební lahůdka – své temné pohřební suity nabídne posluchačům v Paláci Akropolis německé doom-jazzové kvarteto Bohren & der Club of Gore. Kultovní kapela už přes dvě dekády propojuje atmosférický dark ambient s pomalými jazzovými baladami a estetikou noirových filmů a v České republice se představí vůbec poprvé. Funerálnímu jazzu Bohren bude dělat společnost americký ambient-popový projekt Arms and Sleepers.

Jak by zněl soundtrack k Twin Peaks v podání Black Sabbath, hrajících na akustické nástroje? Nejspíš jako instrumentální kvarteto Bohren & der Club of Gore z německého Severního Porýní-Vestfálska, které se už dvacet let pohybuje mimo všechny žánrové škatulky i módní trendy a dávno se zařadilo k nejoriginálnějším kapelám starého kontinentu. Bohren & der Club of Gore vznikli v polovině osmdesátých let jako heavymetalová kapela, postupně ale Thorsten Benning (bicí), Robin Rodenberg (basa), Reiner Henseleit (kytara) a Morten Gass (kytara/klavír) začali odhazovat všechna žánrová klišé a na začátku deváté dekády se vydali na pozoruhodnou hudební cestu, která vyústila v nepravděpodobný, ale zcela originální žánrový kříženec lounge jazzu a doom/drone metalu. Na albech jako Geisterfaust (2005) nebo Dolores (2008) jako kdyby se zastavil čas někdy mezi druhou a třetí hodinou ráno v opuštěném baru, jehož okna skrápí husté provazy nekonečného deště. Black Earth z roku 2002 se dočkalo celosvětové distribuce v péči americké značky Ipecac Recordings patřící hudebnímu všudybylovi Mikeu Pattonovi. Ambasadorovi rockové alternativy Pattonovi se pak dostalo cti být vůbec prvním vokalistou ve skladbách Bohren & der Club of Gore – v roce 2011 s nimi pro album Beileid natočil překvapivou coververzi jedné písně německých heavymetalových legend Warlock, nataženou na velkorysých třináct minut.

V roli předkapely se představí americký ambientní a triphopový projekt Arms & Sleepers, který před sedmi lety založili Max Lewis a Mirza Ramic. V Praze se pod hlavičkou kapely tentokrát představí jen druhý jmenovaný, který se do Prahy vrátí po loňském únorovém koncertě na Sedmičce. Přiveze svoje atmosférické písně, kterým dominují křehké melodie, zasněné vokály a křupavé elektronické rytmy. Největší ohlas Arms & Sleepers sklidili za uhrančivou kolekci Matador z roku 2009, zatím poslední deskou je dva roky stará rozjímavá suita The Organ Hearts, míchající delikátní soft pop a experimentální elektroniku.

Bohren & der Club of Gore (de)
support: Arms And Sleepers (usa)
15. 3. 2013 19:30
Palác Akropolis, Praha

399 Kč v kavárně Paláce Akropolis
399 Kč + poplatky v předprodejních sítích
500 Kč na místě

www.bohrenundderclubofgore.de
www.armsandsleepers.com
www.palacakropolis.cz
www.last.fm/event/3437747

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Naleť DebbiLove v Náletu

redakce 06.05.2019

Moderní zábavová kapela, takovej recyklovanej jukebox od Zappy po Britney Spears. Zrovna teď přišli na to, že by to mohl být ´nový sentimentalismus´.

Londýnská nadžánrová kapela Housewives

redakce 12.02.2019

Živelné sety během let zpečetily reputaci Housewives jako jedné z nejvýraznějších experimentálních post-punkových kapel v Evropě.

Khoiba, hodně osobní záležitost

redakce 12.02.2019

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu.

Návrat kytaristy a zpěváka Young Widows na místo činu

redakce 12.02.2019

Pattersonův sound se posouvá od noise rocku směrem k melancholickému i hypnotickému zaříkávání.

Psychedelický rock v Kabinetu

redakce 12.02.2019

Obsese v jasných linkách, východní čaro a syntezátorový okultismus. Rezonující nozdry a krk.

Do Bazénu s Korben Dallas

redakce 12.02.2019

Producentem nové nahrávky Korben Dallas je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens (Moloko, Sia, Jana Kirschner).

All-star team The Primals

redakce 11.02.2019

V půlce května můžeme vychutnat The Primals na jejich prvním tažení Evropou spolu s mexickým supportem Fumata a Terror Cósmico.

Hudební chuť Manchesteru

redakce 11.02.2019

Ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří potemnělá aura a odér cigaret.

Emo je mrtvé, ať žije emo

redakce 08.02.2019

Z Plzně přijede kapela kterou v rámci lineupu můžeme označit za matadory současné české scény.

Gospel of the narozeninový večer Kabinetu Múz

redakce 08.02.2019

Nová sestava a nové skladby Gospel of The Future. Událost jak pro pamětníky, tak pro prozatimní adepty řádu pomalého riffu.