Koncerty

Downfall of Gaia (de)

Downfall of Gaia (de)

redakce | Koncerty | 02.04.2013

Začínali u temnějšího crustu, ale postupně přímočarost začali opouštět a do jejich tvorby se začalo vkrádat čím dál více pomalých atmosférických pasáží a melancholických melodií. Dokonce se nechali ovlivnit i blackmetalovou statickou energií, takže mezi sludgeovými částmi můžete nezřídka zaslechnout i nějaký ten blast beat. Takhle složitě by se dal popsat vývoj Downfall of Gaia. Hlavní však je, že to, k čemu dospěli, prostě a jednoduše funguje. Důkazem budiž poslední deska Suffocating in the Swarm of Cranes. Subtilní harmonie gradující do nekompromisních riffů, všudypřítomná mrazivá nálada a perfektní zvuková stránka. Vůbec není divu, že si téhle německé kapely všiml i elitní label Metal Blade.

Jihočeský post-metal Five Seconds to Leave není příliš třeba představovat, kapelu Veena už možná trochu ano, ale postačí, když řekneme, že v ní dostal prostor jeden z nejlepších ženských hlasů u nás. A pak stačí dát tyhle lidi dohromady a máme tu malý sludgeový zázrak. Kapela, která zvládá naprosto přirozeně kombinovat všedrtící s velmi jemnými ambientními pasážemi a doplňuje to svébytným zvukem a vokálem zpěvačky Veroniky. Nod Nod právě pracují na svém debutovém albu a třeba se dočkáme i nějaké novinky.

Po lednovém vydání stejnobezejmenného dema se s pochvalnými recenzemi na všemožných českých i zahraničních serverech doslova roztrhl pytel a plzeňští ██████ si to rozhodně se svým těžkotonážním post-black metalem lehce koketujícím se screamem zaslouží. Pro fanoušky Deafheaven nebo Altar of Plagues naprostá povinnost. Nic je v tomto případě všechno, co chcete. Celý večer otevře mladá pražská kapela LastOfMyKind. Po roce existence si dokázali vydobýt svým energickým post-rockem někde mezi ASIWYFA a Maybeshewill na domácí scéně místo a pomalu však začali pronikat i do zahraničí, kde nedávno absolvovali s Rakušany Neonstream tour po jejich vlasti. A to nemají zatím „ani demo“.

Info

Downfall of Gaia (de)
support: NOD NOD + ██████ + LastOfMyKind
14. 4. 2013 18:00
Chapeau Rouge, Praha

www.facebook.com/events/431424316934005
www.downfallofgaia.bandcamp.com
www.bandzone.cz/nodnod
www.wedonthaveaname.bandcamp.com
www.bandzone.cz/anotherkind

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Naleť DebbiLove v Náletu

redakce 06.05.2019

Moderní zábavová kapela, takovej recyklovanej jukebox od Zappy po Britney Spears. Zrovna teď přišli na to, že by to mohl být ´nový sentimentalismus´.

Londýnská nadžánrová kapela Housewives

redakce 12.02.2019

Živelné sety během let zpečetily reputaci Housewives jako jedné z nejvýraznějších experimentálních post-punkových kapel v Evropě.

Khoiba, hodně osobní záležitost

redakce 12.02.2019

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu.

Návrat kytaristy a zpěváka Young Widows na místo činu

redakce 12.02.2019

Pattersonův sound se posouvá od noise rocku směrem k melancholickému i hypnotickému zaříkávání.

Psychedelický rock v Kabinetu

redakce 12.02.2019

Obsese v jasných linkách, východní čaro a syntezátorový okultismus. Rezonující nozdry a krk.

Do Bazénu s Korben Dallas

redakce 12.02.2019

Producentem nové nahrávky Korben Dallas je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens (Moloko, Sia, Jana Kirschner).

All-star team The Primals

redakce 11.02.2019

V půlce května můžeme vychutnat The Primals na jejich prvním tažení Evropou spolu s mexickým supportem Fumata a Terror Cósmico.

Hudební chuť Manchesteru

redakce 11.02.2019

Ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří potemnělá aura a odér cigaret.

Emo je mrtvé, ať žije emo

redakce 08.02.2019

Z Plzně přijede kapela kterou v rámci lineupu můžeme označit za matadory současné české scény.

Gospel of the narozeninový večer Kabinetu Múz

redakce 08.02.2019

Nová sestava a nové skladby Gospel of The Future. Událost jak pro pamětníky, tak pro prozatimní adepty řádu pomalého riffu.