Koncerty

Fresh Film Fest 2012

Fresh Film Fest 2012

redakce | Koncerty | 22.08.2012

Fresh Film Fest, jeden z nejvýraznějších a nejrespektovanějších evropských festivalů zaměřených na celosvětovou debutovou a studentskou tvorbu, ovládne od 29. srpna do 2. září pražská kina.

Jako každý rok festival nabídne výběr skoro 130 snímků, které jinde nemáte šanci vidět. „Progresivních, neotřelých, novátorských, zajímavých – prostě fresh filmů,“ říká Radka Weiserová, ředitelka festivalu. „Výsledný program vybíráme z téměř 1.200 přihlášených snímků, například ve studentské sekci uvidí návštěvníci skutečně to nejzajímavější, co se za poslední rok urodilo po celém světě,“ dodává Radka. Jako tradičně soutěže celovečerních debutů a studentských filmů doplní zvláštní uvedení, pocty a retrospektivy, distribuční premiéry, jedinečná uvedení snímků renomovaných autorů, koncerty, workshopy, divadla, diskuse, výstavy a party.

Po loňském VZDORU se hlavním motivem stane MANIPULACE. „Nesoutěžní a doprovodný program připravujeme v duchu tohoto tématu, které je s filmem bytostně a od jeho prapočátků spojené. Některé projekce budou následovat i diskuse s odborníky a samotnými tvůrci,“ doplňuje Jan Stehlík, umělecký ředitel festivalu.

V rámci této sekce se představí filmy britského dokumentaristy a průkopníka stylu docudrama Petera Watkinse včetně oscarového snímku The War Game, protitotalitní Punishment Park a zásadních částí jeho čtrnáctihodinového opusu The Journey. „Watkins kriticky prozkoumává limity dokumentárních a hraných filmů, zabírá se masmédii i naším vztahem k televizním produkcím,“ vysvětluje dramaturg Michal Hogenauer. Dále v rámci této sekce bude uveden dokument WikiLeaks: Secrets & Lies od Patricka Forbese mapující vývoj událostí spojených s osobností Juliana Assange nebo snímek režiséra Gert de Graaffa Myslící moře. „Toto dílo si pohrává s konceptem toho, co je filmová iluze či realita, propojuje svět samotné tvorby filmu a divákova vnímaní,“ doplňuje Michal Hogenauer. Součástí tématického programu budou také snímky Funny Games (1997) a jeho autoremake Funny Games USA (2007) od Michaela Hanekeho nebo český dokument <fishhead( (režie: Misha Votruba a Václav Dejcmar) s mnoha významnými mysliteli a komentářem známého herce Petera Coyote. Za zmínění stojí též snímek Playing Ponette, jenž je archivním záznamem a důkazem manipulativních postupů režiséra Jacques Doillona vůči jeho čtyřleté herečce ztvárňující postavu Ponette. V rámci doprovodného programu proběhne speciál Co všechno chcete vědět o seriálu 30 případů majora Zemana a báli jste se na to zeptat, kde Daniel Růžička (ČT) a Petr Cajthaml (ÚSTR) promítnou úryvky ze seriálu se zasvěceným výkladem o jeho vzniku a propagandistickém charakteru.

Projekce Fresh Film Festu letos proběhnou v kině Světozor, Kino 35 – Francouzský institut, FAMU, Studio Béla – Maďarský institut a také pod širým nebem v Riegrových sadech, kde bude volný vstup.

Více informací o celém programu: www.freshfilmfest.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Naleť DebbiLove v Náletu

redakce 06.05.2019

Moderní zábavová kapela, takovej recyklovanej jukebox od Zappy po Britney Spears. Zrovna teď přišli na to, že by to mohl být ´nový sentimentalismus´.

Londýnská nadžánrová kapela Housewives

redakce 12.02.2019

Živelné sety během let zpečetily reputaci Housewives jako jedné z nejvýraznějších experimentálních post-punkových kapel v Evropě.

Khoiba, hodně osobní záležitost

redakce 12.02.2019

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu.

Návrat kytaristy a zpěváka Young Widows na místo činu

redakce 12.02.2019

Pattersonův sound se posouvá od noise rocku směrem k melancholickému i hypnotickému zaříkávání.

Psychedelický rock v Kabinetu

redakce 12.02.2019

Obsese v jasných linkách, východní čaro a syntezátorový okultismus. Rezonující nozdry a krk.

Do Bazénu s Korben Dallas

redakce 12.02.2019

Producentem nové nahrávky Korben Dallas je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens (Moloko, Sia, Jana Kirschner).

All-star team The Primals

redakce 11.02.2019

V půlce května můžeme vychutnat The Primals na jejich prvním tažení Evropou spolu s mexickým supportem Fumata a Terror Cósmico.

Hudební chuť Manchesteru

redakce 11.02.2019

Ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří potemnělá aura a odér cigaret.

Emo je mrtvé, ať žije emo

redakce 08.02.2019

Z Plzně přijede kapela kterou v rámci lineupu můžeme označit za matadory současné české scény.

Gospel of the narozeninový večer Kabinetu Múz

redakce 08.02.2019

Nová sestava a nové skladby Gospel of The Future. Událost jak pro pamětníky, tak pro prozatimní adepty řádu pomalého riffu.