Koncerty

Hradby Samoty IV.

Hradby Samoty IV.

redakce | Koncerty | 02.06.2013

V krásném prostředí moravské přírody, na soutoku řeky Svratky a potoka Veveří se nachází starobylý hrad, jehož kořeny sahají až do třináctého století. V průběhu dvou dní a nocí 5. – 6. 7. 2013 se hrad Veveří stane dějištěm čtvrtého ročníku putovního audiovizuálního festivalu Hradby Samoty, zaměřeného na poslechovou, zejména elektronickou, ale i elektroakustickou a akustickou hudbu, která v prostředí dýchajícím dávnou historií ožívá ve zvláštním spojení starého s novým. V jednom z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů budete mít na dvou pódiích možnost vidět výběr toho nejlepšího ze světové a domácí scény od neo-folku přes dark ambient, IDM, drone až po experimentálnější industriální a noisové rytmické i nerytmické polohy. Novinkou oproti předešlým ročníkům bude přesah k tanečnější elektronice a na své si přijdou i ti, kteří se budou chtít bavit až do bílého rána.

Na Veveří zavítají špičky svých žánrů jako dánští romantici se svým melancholickým folk-noirovým projektem Of the Wand & The Moon nebo rakouský projekt Allerseelen, míchající staré vojenské písně s industriální estetikou. Početné zastoupení osobitých severských projektů prezentuje i švédská industriálně darkambientní legenda Raison d’Être, považována za jednu z vůbec prvních podobně orientovaných kapel. Přijde i další švédský bard Deutsch Nepal a jelikož se shodou okolností jmenuje svým civilním jménem stejně jako lídr Raison d’Être a oba navíc pochází z jednoho města, vyústila tato příjemná náhoda do společného občasného projektu Blocksholm, který budete mít jedinečnou příležitost vidět živě.

O elektrizující mrazení v zádech se postará projekt Alfarmania, původně sólový power electronics/noise projekt Christiana Olsona z legendárních Survival Unit. Jižnější zeměpisné šířky bude zastupovat italský kabaret Teatro Satanico, působící na scéně už od roku 1993. Jejich hudba je vzhledem k originálnímu rukopisu těžko žánrově zařaditelná, obsahuje experimentální, stejně jako dramatické, rituální či taneční až popové prvky přetavené do podmanivého celku.

Vzhledem na již tradiční početné zastoupení české a slovenské scény si budete moct užít koncert gotiků z kapely Ľahká múza, industrial-noisových legend Eeinleutugszeit a Napalmed. Na výlet do snových, ambientních krajin vás vezme Tábor radosti a Instinct Primal. Ambient bude definitivně pohřben noisery z bratislavského Urbsounds kolektivu RBNX a Urbanfailure, aby v originální podobě mohl opět povstat z popela Charming Assistant. Nebude nouze ani o větší kolektivní improvizace, jako vystoupení pražských laptopistů Opening Performance Orchestra nebo společné vystoupení projektů sdružených pod platformou Hluková sekce – půjde o kolaboraci projektů Garasu, 900piesek, Drén, Noise Mortanna a Napalmed. O zábavu do rána bílého se postará bratislavský Lazy Bastards Sound System a DJs Digimurder, Viktor a Sandman.

Kromě možnosti prohlídky hradu Veveří bude připravena i výstava fotografií o urbanistické archeologii pod názvem Opuštěná místa, která je výsledkem rozsáhlého průzkumu a dokumentace míst, továren a budov vzniklých lidskou činností a zanechaných napospas svému osudu. Žádná hradní slavnost se samozřejmě nemůže konat bez pořádného jídla a pití. Jako se již stalo zvykem, na svoje si přijdou vegetariáni i masožravci. Relativně blízká poloha dějiště festivalu u města Brna dělá akci jednoduše přístupnou pro návštěvníky, pro které bude k dispozici možnost stanování přímo u hradu. Celkový počet vstupenek není limitován a z každé prodané vstupenky bude věnována suma 2 eura na obnovu a renovaci hradu Veveří. Na závěr ještě jedna malá otázka: Kolik znáte festivalů, na které můžete přicestovat lodí?

Info

Hradby Samoty IV.
festival experimentálního audio-vizuálního umění
Of the Wand & The Moon, Allerseelen, Raison d’Être, Deutsch Nepal, Blocksholm, Alfarmania, Teatro Satanico, Ľahká múza, Eeinleutugszeit, Napalmed, Tábor radosti, Instinct Primal, RBNX, Urbanfailure, Charming Assistant, Opening Performance Orchestra, Hluková sekce, Lazy Bastards Sound System

    1. 2013
     Hrad Veveří
     Vstup: 25 euro/666 Kč v předprodeji; 30 euro /800 Kč na místě

www.hradbysamoty.org
www.facebook.com/events/202828126508878/?fref=ts

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Naleť DebbiLove v Náletu

redakce 06.05.2019

Moderní zábavová kapela, takovej recyklovanej jukebox od Zappy po Britney Spears. Zrovna teď přišli na to, že by to mohl být ´nový sentimentalismus´.

Londýnská nadžánrová kapela Housewives

redakce 12.02.2019

Živelné sety během let zpečetily reputaci Housewives jako jedné z nejvýraznějších experimentálních post-punkových kapel v Evropě.

Khoiba, hodně osobní záležitost

redakce 12.02.2019

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu.

Návrat kytaristy a zpěváka Young Widows na místo činu

redakce 12.02.2019

Pattersonův sound se posouvá od noise rocku směrem k melancholickému i hypnotickému zaříkávání.

Psychedelický rock v Kabinetu

redakce 12.02.2019

Obsese v jasných linkách, východní čaro a syntezátorový okultismus. Rezonující nozdry a krk.

Do Bazénu s Korben Dallas

redakce 12.02.2019

Producentem nové nahrávky Korben Dallas je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens (Moloko, Sia, Jana Kirschner).

All-star team The Primals

redakce 11.02.2019

V půlce května můžeme vychutnat The Primals na jejich prvním tažení Evropou spolu s mexickým supportem Fumata a Terror Cósmico.

Hudební chuť Manchesteru

redakce 11.02.2019

Ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří potemnělá aura a odér cigaret.

Emo je mrtvé, ať žije emo

redakce 08.02.2019

Z Plzně přijede kapela kterou v rámci lineupu můžeme označit za matadory současné české scény.

Gospel of the narozeninový večer Kabinetu Múz

redakce 08.02.2019

Nová sestava a nové skladby Gospel of The Future. Událost jak pro pamětníky, tak pro prozatimní adepty řádu pomalého riffu.